TCL’de Süper Hafta Tamamlandı

Türkiye Şampiyonluk Ligi 4. hafta 4. gün karşılaşmalarının tamamlanmasıyla birlikte 4 gün süren süper haftanın sonuna geldik. Süper haftada neler olmuş ve ligde son durum ne olmuş gelin beraber bakalım. Öncelikle TCL puan tablosu şu şekilde:

POSTEAMWINLOSE
1Istanbul Wildcats82
FUT Esports82
3SuperMassive64
4Beşiktaş55
Dark Passage55
6Galakticos46
7NASR Esports37
85 Ronin19

Tabloda göründüğü üzere ligin zirvesini iki takım paylaşıyor. Zirveden düşmek bilmeyen IW ve FUT süper haftayı sadece 1 mağlubiyet ile kapatmayı başardı. Onarın arkasından sallantılı performansıyla SUP geliyor. Türkiye Şampiyonluk Ligi 4. haftanın sonunda orta sıralarda rekabet kızışmış durumda. Gelin takımlar süper haftada neler yapmış bir göz atalım.

Denizbank Istanbul Wildcats

Wildcats 2. hafta DP karşısında aldığı mağlubiyetin ardından ikinci mağlubiyetini 4. hafta 2. gün FUT karşısında aldı. Haftayı 3-1 kapatmayı başaran Wildcats ligde zirveyi FUT ile paylaşıyor. Playoffları garantileyen Istanbul Wildcats ligi ilk 2 sırada bitirmeyi başarabilirse en azından yarı final karşılaşması yapmadan elenmeyecek.

FUT Esports

FUT Esports ligin ilk haftasında IW karşısında aldığı mağlubiyetin ardından hiç kaybetmemişti. Beş maçlık galibiyet serisi 4. hafta 1. gün karşısına çıktığı Beşiktaş tarafından bozuldu. Süper haftanın ilk günü alınan mağlubiyet FUT’a yaramış olsa gerek haftayı arka arkaya aldığı galibiyetler ile 3-1 kapatmayı başaran bir diğer takım olmakla kalmadı. Ligde birinci olabilmek adına en büyük rakibi IW karşısında galibiyet almayı başardı. FUT Esports ligimizde playoff yapmayı garantileyen bir diğer takım.

Papara SuperMassive

SuperMassive ligin başında oldukça net galibiyetler almayı başaran izleyicilerin birinciliğine garanti gözüyle baktığı tek takımdı. Ligin ikinci haftası FUT karşısında aldığı mağlubiyet sonrası üçüncü haftayı kayıpsız tamamlamış ligin zirvesinde yer alan bir diğer takımdı. Süper haftanın birinci gününde IW karşısında haftanın ilk mağlubiyetini alan SUP haftanın son iki gününde Galakticos ve Beşiktaş karşısında aldığı mağlubiyetlerin ardından oldukça kötü bir hafta gerçirdi. Süper haftayı NSR karşısında aldığı tek galibiyet ile tamamladı.

Beşiktaş Esports

Beşiktaş ilk iki haftada sadece bir galibiyet alabilmişti. Lige iyi bir başlangıç yapmayan takım üçüncü hafta öncesi kadrosunda değişiklik yapmış yeni iki oyuncusuyla çıktığı ilk karşılaşmadan galibiyet almayı başarmıştı. Üçüncü haftayı IW karşısında aldığı mağlubiyet ile kapatan takım. Süper haftayı DP karşısında aldığı mağlubiyet haricinde kayıpsız kapatmakla kalmadı. Ligin zirvesinde bulunan iki takım FUT ve SUP karşısında beklenmedik galibiyetler alarak herkesi şaşırtmayı başardı.

Dark Passage

Dark Passage her hafta çıktığı karşılaşmaların yarısını kazanmayı başardı. Genel anlamda inişli çıkışlı bir performans sergileyen DP kaybetmemesi gereken karşılaşmaları kaybederken, kaybetmesi beklenen karşılaşmalardan galip gelmeyi başaran bir takım. Ligin birincisi karşısında galibiyet alıp sonuncu takıma kaybeden tek takım olma özelliğini taşıyor.

Galakticos

Galakticos aslında Dark Passage ile benzer bir performans sergiliyor diyebiliriz tek fark SUP karşısında galibiyet alan Galakticos DP ve IW karşısında kaybetti. Üçüncü hafta hiç galibiyet alamayan GAL süper haftayı 2-2 kapatmayı başardı. Ligde altıncı sırada bulunan takım playoff şansını sürdürüyor ama oldukça riskli bir konumda.

NASR Esports

Kağıt üstünde iyi bir kadroya sahip olan NASR Esports ligin başından itibaren beklenilen performansı sergileyemedi. Zorlu bir ilk hafta fikstürü sonrası ilk galibiyetini ikinci haftada almış, üçüncü haftayı ise galibiyetsiz kapatmıştı. Süper haftanın son gününde Galakticos karşısında aldığı galibiyetin dışında galibiyet alamayan NSR haftayı 1-3 kapattı. Ligde dokuzuncu sırada bulunan takım için hala playoff şansı bulunuyor.

5 Ronin

5 Ronin açıkçası benim beklediğim performansa yakın bir performans sergiledi İlk haftayı galibiyetsiz kapatan 5R 2. hafta 2. gün DP karşısında aldığı galibiyet dışında galibiyet alamadı. Süper hafta öncesi takımın kadrosunda değişikliğe giden 5R üst koridor oyuncusu Luana’yı kadrosuna kattı. Yapılan bu değişiklik galibiyet için yeterli olmadı. Süper haftayı galibiyet alamadan tamamlayan takımın playoff için hala şansı olsa bile bu şans oldukça düşük görünüyor.

Son yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)