TCL 2024 KIŞ MEVSİMİ ŞAMPİYONU PAPARA SUPERMASSIVE!

Dün akşam gerçekleşen Türkiye Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Finali’nde Beşiktaş Esports ve Papara SuperMassive karşı karşıya geldi. Kıran kırana geçen mücadelede geriden gelerek rakibini 3-2 mağlup etmeyi başaran Papara SuperMassive kupanın sahibi oldu!

Kış Mevsimini şampiyon tamamlayan Papara SuperMassive ve ligi ikinci sırada tamamlayan Beşiktaş Esports EMEA Masters’ın ana etkinliğine doğrudan katılacak. Ligi üçüncü sırada tamamlayan BoostGate Esports ise turnuvaya ön eleme aşamasından başlayacak.

KARŞILAŞMA ÖZETİ

Serinin ilk maçında erken oyuna hızlı bir başlangıç yapan SUP dört kişilik baskın ile rakip üst koridor oyuncusunu düşürerek ilk kan skorunu aldı. Sonrasında alt koridora yapılan ikinci baskınla elde edilen skorlar yaklaşık bin altın öne geçmeyi başaran SUP maça iyi başladı.

Erken oyunun sonlarında alınan karşılıklı skorların ardından orta oyuna önde girerken üstünlüğünü koruyan SUP nispeten sakin geçen orta oyunda dakikalar ilerledikçe rakibine göre dezavantajlı bir kompozisyona sahip olduğu için dakika 29’da Baron için yapılan takım savaşını Kaori’nin yaptığı dörtte dört ile Beşiktaş kazandı. Dakika 33’te orta koridorda çıkan takım savaşını Kaori’nin yaptığı beşte beş ile kazanan Beşiktaş Esports artık her takım savaşını kazanır hale gelmişti. Baron güçlendirmesiyle birlikte maçı bitirmeye giden BJK serinin ilk maçını kazandı.

Serinin ikinci maçında yine Beşiktaş tarafı geç oyunda daha güçlü bir kompozisyon tercihinde bulundu. Erken oyunda alınan karşılıklı skorların ardından aldığı “buraya kadar” altınlarıyla erken oyunu önde kapatan Beşiktaş oldu. Orta oyunun başında SUP birkaç skor bulmayı başarsa da dakika 20’de orta koridorda gerçekleşen takım savaşını kazanan BJK artık beklediği güç patlamasına ulaşmıştı. Dakika 22’de rakip alt koridor ikilisini üst nehirde yakalayan Beşiktaş sonrasında kolay bir Baron aldı. Dakika 24’te orta koridor inhibitörünü açan Beşiktaş Esports bulduğu skorların ardından maçı bitirerek serinin ikinci maçını kazandı.

Serinin üçüncü maçında alt koridora yapılan erken baskın ile ilk kan skorunu alan Kaori oldu. Dakika 10’da hiçlik kurtçukları için çıkan takım savaşını Beşiktaş kazanırken, yaklaşık bir dakika sonra orta koridorda geri dönüş skorlarını bulan SUP altında öne geçmeyi başardı. Eşit geçen erken oyunun ardından orta oyunun ilk takım savaşını kayıpsız alınan 2 skorla BJK kazandı. Orta oyunda bulunan karşılıklı skorlardan ödül altınlarıyla kârlı çıkan taraf Papara SuperMassive oldu.

Dakika 25’te orta koridorda çıkan takım savaşını kazanan SUP ormancısını kaybetmesinin ardından bin bir zorlukla Baron güçlendirmesini almayı başardı. Alınan skorlar ve kulelerle birlikte altın farkını kapatıp öne geçmeyi başaran SUP adeta yaşam sinyalleri gösterdi. Dakika 31’de Armut’un iyi oyunuyla bir takım savaşı daha kazanan SUP orta koridor inhibitörünü almayı başardı. Dakika 33’te kolay bir Baron güçlendirmesi alan SUP orta koridorda başlattığı takım savaşını kazanarak maçı bitirmeye gitti. Aldığı ilk galibiyet ile seriye tutunmayı başaran SUP seriyi uzatmayı başardı.

Serinin dördüncü maçında Papara SuperMassive kendilerine güvendikleri şampiyon tercihlerine yönelirken, Beşiktaş Esports Kaori odaklı bir kompozisyon kurdu. Erken baskınla ilk kan skorunu Kaori’ye kazandıran BJK sonrasında ilk ejderha için çıkan savaşı kazanarak maça iyi bir başlangıç yaptı. Erken oyunun geri kalanında “ya herro ya merro” deyimini hayata geçiren SUP, Armut’un gelişiyle orta oyunun ilk dakikasında bulduğu skorlarla maça tutunmayı başardı.

Dakika 16’da Luger’i düşürmeyi başaran BJK sonrasında çıkan takım savaşını kaybetti. Dakika 23’te Baron’a başlayan Beşiktaş, Baron güçlendirmesine karşılık verdiği 4 skorun ardından alt koridor inhibitörünü kaybetti. Dakika 32’de rakip ejderhayı alırken Baron güçlendirmesini alan SUP üst ve alt koridordan ayrık ittirme yaparak alt koridor inhibitörünü ve üst koridor inhibitör kulesini düşürdü. Dakika 37’de maçın altıncı ejderhasını almayı başaran BJK karşılığında ormancısını kaybetti.

Ayrık ittirme ile üst koridor inhibitörünü ve son nexus kulesini düşüren Armut ile buluşan SUP maçı bitirmeye gitti. Serinin dördüncü maçını kazanan Papara SuperMassive durumu eşitleyerek seriyi beşinci maça taşımayı başardı.

Serinin beşinci ve son maçında erken ve orta oyunda daha güçlü bir kompozisyona sahip olan Beşiktaş Esports’a karşılık Papara SuperMassive geç oyunda ve genel anlamda daha güçlü bir takım kompozisyonu oluşturmayı başardı. Dakika 4’te alt koridorda gerçekleşen 3v3’ü aldığı 3 skor ile kazanan SUP maça önde başladı. Erken oyunda alt koridor odaklı oynanan maçta SKEANZ’in sağlam savunmasını geçemeyen Beşiktaş adeta duvara tosladı. Dakika 14’te üst koridorda çıkan savaşta karşılıksız 4 skor bulan SUP altın farkını 4 bine çıkardı.

Orta oyunu neredeyse hatasız oynayan Papara SuperMassive dakika 23’te kaybettiği alt koridor inhibitör kulesine karşılık Baron güçlendirmesini aldı. Güçlendirme ile orta koridor inhibitörünü ve alt koridor ikinci kulesini düşüren SUP sonrasında üst koridor inhibitör kulesini kuşatmaya başladı. Üst koridorda çıkan takım savaşını fazladan alınan bir skorla kazanan SUP kuleyi düşürdükten sonra bir kez daha Baron güçlendirmesini aldı. Dakika 30’da üst koridordan son savaş için ilerleyen SUP çıkan takım savaşını kazanıp maçı bitirdi. Serinin beşinci ve son maçını kazanan Papara SuperMassive TCL 2024 Kış Mevsimi Şampiyonu oldu!

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)