MSI 2024’E BİR AY KALDI!

Bu yıl Çin’in Çengdu şehrinde gerçekleşecek olan League of Legends Sezon Ortası Turnuvası 1-19 Mayıs tarihleri arasında dünyanın dört bir yanından gelen, turnuvaya katılmaya hak kazanmış 12 takım Çengdu Finans Şehri Sahne Sanatları Merkezi’nde (Chengdu Financial City Performing Arts Center) bu yıl ilk kez uluslararası sahneye çıkacak.

Bu yıl düzenlenen kural değişikliğiyle birlikte ilk kez MSI turnuvasını kazanan takım Dünya Şampiyonası biletinin sahibi olacak. Bu aynı zamanda takımın ait olduğu bölgenin de turnuvada fazladan bir yer kazanması anlamına geliyor. MSI’da en iyi performansı gösteren ikinci bölge de ilave bir yer kazanacak. Dünya Şampiyonası’na katılmaya erkenden hak kazanan takımların kendi bölgelerinde de başarıyı elden bırakmaması için kendi bölgelerinin Yaz Playoff’larına katılmaya da hak kazanmaları gerekiyor.

FORMAT

Toplam 12 takım Çin’deki turnuvaya katılacak:

  • LPL, LCK, LCS ve LEC’den 2 takım
  • LLA, CBLOL, PCS ve VCS’ten 1 takım

Ön elemeler LCK, LPL, LEC ve LCS’in ikincileri ile LLA, CBLOL, PCS ve VCS’in birincileri olacak şekilde toplamda 8 takım ile başlayacak. Takımlar çifte eleme usulündeki iki gruba yerleştirilecek ve üç maçlık serilerde karşılaşacak. Her grubun kazananı ve ikincisi bir sonraki aşamaya yükselecek.

Bu dört takım LCK, LPL, LEC ve LCS birincilerinden oluşan dört takıma katılacak ve fikstür aşamasında toplam 8 takım mücadele edecek. Beş maçlık serilerden oluşan çifte eleme usulündeki fikstür aşaması, bu sekiz takımın eşleştiği dört maçla başlayacak ve 19 Mayıs’taki finalde MSI 2024 Şampiyonu’nun belirlenmesiyle sona erecek.

Bilet satışları 2 Nisan saat 22.00’de resmen başlayacak! 2 Nisan’da başlayacak bilet satışlarına gitmek için BURAYA tıklayın.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)