YARI FİNALE ÇIKAN İLK İSİM WEIBO GAMING!

Dünya Şampiyonası çeyrek finallerin ilk karşılaşmasında NRG ve Weibo Gaming karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 3-0 kazanan Weibo Gaming yarı finale çıkmayı başarırken, aldığı mağlubiyetin ardından NRG turnuvaya veda etti. NRG’nin elenmesi ile birlikte turnuvada batı bölgelerini temsil eden takım kalmadı.

KARŞILAŞMA ÖZETİ

Serinin ilk maçında erken bir üst koridor baskını ile ilk kan skorunu alan Contractz olurken TheShy karşılık skorunu almayı başardı. Karşılıklı skorların ardından ilk alamet için gerçekleştirilen takım savaşını ve alametin gözünü kazanan NRG erken oyunu önde kapattı. Orta oyunda altın farkını açmayı başaramayan NRG geç oyunda gerçekleşen iki takım savaşının ardından ikinci Baron’u rakibine kaptırdı. Baron güçlendirmesi ile kuşatma yapan WBG orta ve alt koridor inhibitörlerini açtıktan sonra geri çekildi. Altıncı ejdere karşılık Baron güçlendirmesini alan WBG son kez rakip üsse maçı kapatmak için ilerledi. Takım savaşını kazanan Weibo Gaming ilk maçı kazanarak seriye önde başladı.

Serinin ikinci maçında erken bir alt koridor baskını ile ilk kan skorunu alan Crisp olurken skoru veren isim IgNar oldu. Dakika 11’de alt koridorda yapılan kule altı ile başlayan takım savaşında 4 skora karşılık 2 skor veren WBG takım savaşını ve ilk kule altınını kazanarak erken oyunu yaklaşık 4 bin altın önde kapattı. Dakika 25’te Baron güçlendirmesini alan NRG karşılığında 4 skor verdi. Orta ve geç oyunda daha iyi takım savaşı yapan WBG dakika 32’de aldığı Baron güçlendirmesinin ardından bulduğu skorlar ile birlikte maçı bitirmeye gitti. Serinin ikinci maçını kazanan Weibo Gaming yarı finale sadece bir maç uzaktaydı.

Serinin üçüncü ve son maçında rakip ormana giren NRG ormancı ve destek ikilisi yakalanınca ilk kan skorunu Crisp alırken skoru veren IgNar oldu. Erken oyunda alınan karşılıklı skorların ardından 2 ejder ve yaklaşık 3 bin altın öne geçen Weibo Gaming orta oyunda bu üstünlüğünü sürdürerek altın farkını 7 bin civarına çıkarmayı başardı. Dakika 24’te ejderha ruhunu kazanan WBG sonrasında çıkan takım savaşında bulduğu 3 skorun ardından kolay bir Baron aldı. Rakip ormana giren WBG son takım savaşını kazandıktan sonra orta koridordan maçı bitirmeye gitti. Üçüncü ve son maçı kazanmayı başaran Weibo Gaming adını yarı finalle yazdırmayı başaran takım oldu.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)