WORLDS 2023 SWISS AŞAMASI TAMAMLANDI!

Dünya Şampiyonası İsviçre Usulü aşaması dün oynanan karşılaşmaların tamamlanması ile birlikte sona erdi ve çeyrek finallere çıkan 8 takım belli oldu. İsviçre Usulü Aşamasının 9. gününde çeyrek finale adını yazdırmayı başaran takımlar KT, WBG ve BLG olurken DK, FNC ve G2 turnuvaya veda eden takımlar oldu. Günün sonunda gerçekleşen kura çekimi ile birlikte eşleşmeler bellirlendi ve çeyrek final eşleşmeleri ise şu şekilde:

Karşılaşma tarihleri:

  • 2 Kasım: NRG vs WBG
  • 3 Kasım GEN vs BLG
  • 4 Kasım JDG vs KT
  • 5 Kasım LNG vs T1

Bütün çeyrek final karşılaşmaları Türkiye saati ile 11:00’da başlayacak ve eleme aşaması itibari ile bütün maçlar bo5 yani beş maçlık seriler halinde oynanacak.

Çeyrek final hakkındaki görüşlerime gelecek olursak turnuvanın favori iki takımı Gen.G ve JD Gaming hata yapmadıkları taktirde kazanacaktır diye düşünüyorum. Bilibili Gaming MSI’da aynı şekilde G2 Esports’u eleyerek sonrasında beklenmedik bir şekilde Gen.G karşısında galip gelmiş ardından T1’ı eleyerek finale çıkmayı başararak herkesi şaşırtmayı başarmıştı ama aynı senaryonun bir kez daha yaşanacağını düşünmüyorum.

NRG bir süpriz yaparak çeyrek finallere geldi ama turnuvanın bu aşamasında rakiplerinin daha iyi hazırlanarak karşılarına çıkacağını dolayısıyla Weibo Gaming’in karşılaşmayı kazanacağını düşünüyorum.

LNG Esports vs T1 karşılaşması ise çeyrek finallerde gerçekleşecek en yakın seri olacak gibi görünüyor iki takımın da kazanma şansı birbirine yakın ama %50 değil duygusal değil objektif bir açıdan bakacak olursak LNG’nin kazanma şansının daha yüksek olduğunu düşünüyorum ama T1’ın kazanmasını istemiyor değilim bu sebeple “Kim alır?” etkinliğinde tercihimi T1 yönünde kullandım.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)