WORLDS 2023 ANA ETKİNLİĞİ 19 EKİM’DE BAŞLIYOR!

Dünya Şampiyonası bilindiği üzere 3 aşamadan oluşuyor. Aşamaların ilki Ön Eleme aşamasının tamamlanmasıyla birlikte Team BDS ve GAM Esports katılım hakkı kazanan iki takım oldu ve ana etkinliğe katılacak tüm takımlar belirlenmiş oldu ve dün gerçekleşen kura çekimiyle birlikte ikinci aşama olan Swiss Stage eşleşmeleri belli oldu.

Swiss Stage kura havuzu ve takımlar şu şekilde:

Swiss Aşamasında farklı liglerin birinci, ikinci ve üçüncülerinin turnuvanın ilk turunda karşılaşmasını önlemek amacıyla farklı havuzlara dağıtıldığını görebiliyoruz.

Swiss Aşaması Formatı:

Toplam 16 takım ilk turda çekilen kura ile eşleştikten sonra tek maçlık karşılaşmaların sonunda kazanan 8 takım kendi arasında ikinci tur maçlarını oynarken kaybeden 8 takım aynı şekilde kendi arasında eşleşiyor. İkinci turun sonunda 2-0, 1-1 ve 0-2 skorlarına ulaşan takımlar kendi arasında eşleştirilerek mücadeleler devam ediyor. 3 galibiyete ulaşan takımlar bir sonraki aşamaya çıkmayı başarırken 3 mağlubiyete ulaşan takımlar turnuvadan eleniyor. Eleme ve yükselme maçları 3 maçlık seriler halinde oynanırken diğer bütün maçlar tek maçlık seriler halinde oynanacak.

Swiss Aşaması 1. Gün eşleşmeleri ise şu şekilde:

Swiss Stage 1. Gün karşılaşmaları 19 Ekim saat 8:00’da T1 vs TL karşılaşması ile başlayacak.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)