WORLDS 2022 FİNALİNİN ADI BELLİ OLDU.

Dün (30 Ekim) oynanan JDG vs T1 yarı final karşılaşmasının kazananı T1 olmuştu.
Bugün oynanan Gen.G vs DRX yarı final karşılaşmasını kazanan
Böylelikle worlds 2022 finalinde T1 vs

T1, JDG ENGELİNİ GEÇMEYİ BAŞARDI

Seride ilk maça Gumayushi’nin aldığı ilk kan ile başlayan T1 altın olarak öne geçmeyi başarmış olmasa da oldukça eşit bir mücadele gördük. Ejder ruhunu JDG alırken T1 ilk baronu almayı başardı. Kadim ejder öncesi Hope’u yakalamayı başaran T1 büyük bir üstünlük kazandı ama uzun bir mücadele sonucunda kadim ejderi alan JDG oldu. Kadim ejder ile birlikte rakiplerini birer birer öldüren JDG ilk maçı kazanmayı başardı.

İkinci maçta Faker’ın ellerinde Ryze gördük. Üst koridorda Zeus’un ellerinde Yone varken 369’dan Malphite tercihi geldi. Bu sefer maça ilk kan ile başlayan JDG nişancısı Hope oldu. Oner ilk ejderi Kanavi’nin ellerinden çalmayı başardı. Baronu alan T1 oyunu bitirmeye yakındı inhibitörün geri gelmesiyle birlikte geri çıkmaları gerekti bir sonraki takım savaşını kazanan T1 bu sefer maçı kazanmayı başardı.
Üçüncü maçta ilk kan ile başlayan Kanavi’nin attığı baskınla skoru alan 369 oldu. Sonrasında üst koridorda yapılan karşılıklı baskınlar ile 2v2 de üstün gelen JDG maçta öne geçmeyi başardı. Dakika 7’de 11 skor
(6-5) alınan maçta T1 altın farkını kapatmayı başardı. Dakika 20’de takım savaşını kazanan T1 oyunda ilk baronu almayı başardı. Dakika 30’da ikinci baronu almayı başaran T1 takım savaşını kazanıp maçı kazandı.

Serinin dördüncü ve son maçında ilk kan ile başlayan Keria oldu. İlk ejderi T1 alırken ilk alameti alan JDG oldu. İkinci alamet için gerçekleşen takım savaşında alameti JDG almayı başarmış olsada takım savaşını kazanan T1 için maçı kazanmak hayal değildi. Dakika 18’de takım savaşını kazanan T1 üçüncü ejderini almayı başardı. Orta oyunun sonuna geldiğimizde JDG’nin çaresizce denediği savaşları kaybetmesiyle maçı kazanan T1 oldu. Seriyi 3-1 kazanan T1 Dünya Şampiyonası Finali’ne adını yazdıran ilk takım oldu.

DRX HERKESİ ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYOR

Seride ilk maça Kingen’in alt koridora attığı baskın ile aldığı ilk kan ile başlayan DRX ilk ejderi alan oldu. İkinci ejder için verilen savaşta ejderi almayı başaran DRX olsada takım savaşını kazanan Gen.G oldu. Orta oyundan geç oyuna kadar altın farkını 8 bin civarında tutan Gen.G rakibi DRX’e pek fazla şans tanımadı. İki ejder ve bir baron alan Gen.G altın farkını 10 bine çıkardı. Dakika 29’da takım savaşını kazanan Gen.G maçı kapatmayı başardı.

Serinin ikinci maçına Ruler’ın aldığı ilk kan ile başlayan Gen.G oldu. İlk ejderi Gen.G alırken sonraki dört ejderi alan DRX ejder ruhuna sahip oldu. Dakika 38’de kadim ejder için gerçekleşen savaş maçın kaderini belirledi. Kadim ejderi alan DRX aldığı iki skorun ardından maçı kapatmaya gitti. İkinci maçı kazanan DRX seride durumu eşitledi.

Serinin üçüncü maçında Pyosik’in baskını ile kule altında ilk kanı alan Kingen oldu. İlk ejderi alan Gen.G karşılığında iki skor verdi. Sonraki iki ejderi alan DRX oldu.

Yukarıdaki savaşı kazanan DRX baronu ve ejderi almayı başardı. Dakika 29 da takım savaşını kazanan DRX aldığı dört skorun ardından maçı kapatıp kazandı.

Serinin dördüncü ve son maçında ilk kan alamet için yapılan takım savaşında Zeka tarafından alındı. Alameti Gen.G aldı. İlk ejder DRX tarafından alınırken ikinci ejder için yapılan takım savaşını kazanan DRX ikinci ejderini almayı başardı. Üçüncü ejder savaşını kazanan Gen.G maçta ilk ejderini almayı başardı. Dördüncü ejderi alan Gen.G ejder sayısını eşitlemeyi başardı. DRX üçüncü ejderini aldıktan sonra dakika 34’de ejder ruhunu almayı başardı. Ejder ruhunu aldıktan sonra savaşı kazanan DRX baronu aldı. Baronu aldıktan sonra DRX rakip üst ve orta koridor inhibitörlerini açtı sonrasında gerçekleşen takım savaşını kazanmasıyla maçı kapatan DRX seriyi 3-1 kazanarak adını Dünya Şampiyonası Finali’ne yazdırmayı başardı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)