WORLDS 2022 ÇEYREK FİNAL KARŞILAŞMALARI TAMAMLANDI.

Dün (24 Ekim) oynanan EDG vs DRX serisinin tamamlanmasıyla birlikte tüm çeyrek final karşılaşması tamamlandı ve yarı final eşleşmeleri belirlenmiş oldu.

ROGUE VS JDG

C grubunu ikinci bitiren Rogue, B grubu birincisi JDG karşısına çıktı.
JDG favori olarak çıktığı seride 3-0 galip gelmeyi başardı.
Serinin ilk maçında erken oyunda öne geçen JDG dakika 18’e geldiğinde Rogue durumu eşitlemeyi başarsada 369 ve Kanavi oldukça öndeydi dakika 21’de gerçekleşen takım savaşı sonrası JDG üstünlüğü tekrar ele almayı başardı. RGE dakika 26’da alev ejderini çalmayı başarmasına rağmen takım savaşını kaybetmesiyle baronu almayı başaran JDG dakika 30’a geldiğimizde maçı kazanmayı başardı.
Serinin ikinci maçında erken oyunda bu sefer alt koridor’da öne geçmeyi başaran JDG dakika 29 da aldıkları ikinci baronun ardından kayıpsız kazandıkları takım savaşıyla maçı kazanmayı başardı.
Serinin üçüncü ve son maçında Rogue alt koridorda üstünlüğü eline almayı başarsada gold farkını açmayı başaramadı. Dakika 19’da gerçekleşen takım savaşını kazanan JDG takımın ilk ejderini oyunun ise üçüncü ejderini almayı başardı. Dakika 25’te takım savaşını kazanan RGE üçüncü ejderini almayı başardı. Dakika 32’de takım savaşını kazanan JDG maçı kapatmayı başardı. Seriyi 3-0 kazanmış oldu.

T1 vs RNG

A grubu birincisi T1 ve D grubu ikincisi RNG çeyrek finalde karşı karşıya geldi.
Yakın geçmesi beklenen seride favori olan T1 3-0 galip gelmeyi başardı.
Serinin ilk maçında dakika 10’da alamet için verilen savaşı Wei’nin iyi oyunuyla kazanan RNG öne geçmeyi başarsada alemetin gözünü alan T1 oldu. Zeus’un gösteridiği iyi performansla T1 maçı kazanmayı başardı.
Serinin ikinci maçında erken oyunda RNG yapması gerekeni yaparak Zeus’u geri düşürmeyi başardı. RNG dakika 37’ye kadar oldukça temiz oynamasına rağmen oyunu erken dakikalarda kapatmayı başaramamıştı. Kadim ejder için gerçekleşen savaşı kazanan T1 oldu. Kadim ejderi ve baronu alan T1 Xiaohu’nun hatasını affetmedi. Gamayusi’nin iyi performansıyla dakika 42’de maçı kazanmayı başaran T1 oldu.
Serinin üçüncü ve son maçında erken oyun oldukça çekişmeli karşılıklı skorlar alınmasıyla geçti.
Dakika 16’da alamet için gerçekleşen takım savaşına geldiğimizde Faker takımını taşımak için hazırdı. Takım savaşını kazanan T1 alameti almayı başardı. Dakika 20’de alameti kullanan T1 orta koridorda gerçekleşen takım savaşını kazandı. Dakika 26’da baron güçlendirmesi ile orta koridor inhibitörü için yönelen T1 kule altında gerçekleşen takım savaşını kazanmasının ardından yaptığı katliam ile birlikte dakika 27’de maçı kazanmayı başardı. Seriyi 3-0 kazanan T1 yarı finalde JDG karşısında oynayacak.

GEN vs DK

D gurubunun birincisi GEN.G ve B grubunun ikincisi DWG KIA çeyrek finalde karşı karşıya geldi.
Gen.G seride favori olmasına rağmen DWG KIA karşısında zorlandı. Seriyi 3-2 kazanan Gen.G yarı final biletini almış oldu.
Serinin ilk maçında Canyon erken oyunda inanılmaz oynadı ve dakika 9’da ilk alameti almayı başardı.
Dakika 22’de gerçekleşen takım savaşını kazanan GEN baronu almayı başardı. Dakika 25’de takım savaşını kaybeden DK için her şey bitmişti. Dakika 26’da yaptığı katliam ile Gen.G maçı kazanmayı başardı.
Serinin ikinci maçında erken oyunda eşit bir mücadele izledik dakika 22’de Peanut DK’in elinden baronu çalmayı başardı. Dakika 25’de alt koridorda takım savaşını kazanan Gen.G artık öne geçmeyi başarmıştı. Dakika 42’de baron için gerçekleşen takım savaşını Gen.G kazanmayı başardı. Dakika 43’e geldiğimizde Gen.G ikinci maçı kazanan oldu.
Serinin üçüncü maçında ShowMaker Swain ile inanılmaz bir performans gösterdi. Dakika 26’da baronu alan DK takım savaşını kazanmasıyla birlikte dakika 27’de maçı kazanmayı başardı.
Serinin dördüncü maçında Canyon ilk oyundakine benzer bir performans sergiledi. Dakika 18’de üçüncü ejderini almayı başaran DK sonrasında gerçekleşen takım savaşında aldığı skorlarla 8 bin gold öne geçmeyi başardı. Gen.g oyuncularının arka arkaya yakalanıp verdiği skorların ardından DK dakika 21’de baronu aldı. Dakika 24’de ejderi alan Gen.G’nin sonrasında takım savaşını kaybetmesiyle DK katliamın ardından maçı kazanmayı başardı.
Serinin beşinci ve son maçında erken oyuna iyi başlayan GEN oldu. Dakika 24’de üçüncü ejder için verilen savaşta kazanan Gen.G olsada ejderi alan DK oldu. Dakika 27’de DK Doran skorunu almak için kaynak ayırırken GEN orta koridor inhibitörünü almayı başardı. Dakika 31’de DK Canyon ve ShowMaker’ın kombosuyla takım savaşını kazanmayı başardı. Sonrasında baronu alan DK’nın maçı kazanacağı düşünülürken dakika 40’da Canyon ejderi çalmayı başarsada GEN takım savaşında üstün çıkmayı başardı. Dakika 44’de GEN baronu aldıktan sonra üst koridorda maçın ve serinin kaderinin belirlendiği savaş gerçekleşti savaşı kazanan GEN Ruler’ın aldığı dörtte dört ile maçı kazanmayı başardı. Yarı final biletini kazanan Gen.G oldu.

EDG vs DRX

A grubunun ikincisi EDG ile C grubunun birincisi DRX çeyrek finalin son karşılaşmasında mücadele etti.
Seride 0-2 geriden gelip 3-2 kazanmayı başaran DRX oldu.
Serinin ilk maçında oldukça eşit giden mücadele dakika 29’da ejder savaşında bozuldu verdikleri bir skora karşılık katliam + ejder alan EDG öne geçmeyi başardı. Sonrasında aldıkları baron ile orta koridor inhibitörünü alan EDG’yi üst koridordan ayrık ittiren Kingen durdurdu. Dakika 34’de DRX ejdere karşılık üst koridor inhibitörünü almayı başardı. Alt koridor inhibitörünü alan EDG dakika 35’de maçı kapatmaya hazırdı. Kazanan EDG oldu.
Serinin ikinci maçında aslında dakika 35’e gelene kadar DRX temiz bir oyunla öndeydi baron ile birlikte orta koridor inhibitörünü aldılar. Üst koridorda inhibitör aldılar aynı anda ejder ruhunu alan EDG oldu. Dakika 40’da EDG baron alırken Deft rakip üsse attığı ışınlan ile oyunu bitirmeye çalıştı. Kingen’in ışınlanını durduran sejuani ultisi DRX için çok şanssız oldu. Deft galibiyete bir vuruş uzaktayken inhibitörler geri geldi. Dakika 43’de kadim ejderi ve baron güçlendirmesi olan EDG maçı kazanmayı başardı.
Serinin üçüncü maçında oldukça eşit geçen mücadelede dakika 34’de gelindiğinde önde olan EDG orta koridor inhibitörünü almak isterken fazla zorladı ve takım savaşını kaybetti. Dakika 42’de orta koridorda gerçekleşen takım savaşını kazanan DRX maçı kazanmayı başardı.
Serinin dördüncü maçında dakika 16’ya kadar EDG öndeydi. Alamet için gerçekleşen savaşı ve alametin gözünü kazanmayı başaran DRX öne geçmeyi başardı. Dakika 30’a geldiğimizde EDG durumu eşitlemeyi başarsada sonrasında verdiği iki skorun ardından DRX baronu aldı. Dakika 34’de ejder ruhunu alan DRX oldu. Dakika 37’de baronu alan DRX dakika 39’da katliam ile birlikte maçı kazanmayı başardı.
Serinin beşinci ve son maçında erken oyunda yine eşit bir mücadele izledik bu sefer az bir farkla önde olan DRX oldu. Dakika 20’de gerçekleşen ejder savaşında DRX katliam yapmayı başardı. Kingen Fiora ile Zeka Sylas ile mükemmel bir oyun performansı gösterdi. Dakika 29’da DRX baronu almayı başardı. Dakika 37’de Kingen ölsede Pyosik okyanus ejderini rakibin elinden çalarak ejder ruhunu takımına kazandırdı. Sonrasında gerçekleşen takım savaşında 4 e 5 olmalarına rağmen Zeka’nın attığı dötte dört ile birlikte kazanan DRX katliam ile birlikte maçı kazanmayı başardı. Yarı finalde Gen.G’nin rakibi olmayı başardı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)