WEIBO GAMING WORLDS 2023’ÜN İLK FİNALİSTİ!

Dünya Şampiyonası yarı finallerinin ilk karşılaşmasında iki LPL temsilcisi Weibo Gaming ve Bilibili Gaming karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 3-2 kazanan Weibo Gaming final biletinin sahibi olurken, Bilibili Gaming turnuvaya veda etti.

Beş maçlık uzun serinin ardından ilk finalist olmayı başaran WBG’in rakibi bugün oynanacak karşılaşma ile belli oluyor. T1 ve JD Gaming arasında oynanacak serinin ardından kazanan takım son final biletinin sahibi olacak.

KARŞILAŞMA ÖZETİ

Serinin ilk maçına Xun’un alt koridora yaptığı erken baskın ile başlarken ilk kan skorunu alan isim ON olurken skoru veren oyuncu Crisp oldu. İlk ejderi XUN alırken Weiwei karşılığında vadinin alametini aldı. Erken oyunda TheShy’ın aldığı 3 skor ile öne geçmeyi başaran WBG üst koridorda alınan solo kill ile birlikte altın farkını 4 bin civarına çıkardı.

Orta oyunda artık TheShy durdurulamaz bir tehdit haline gelmişti ve orta koridorda gerçekleşen takım savaşından üstün çıkan WBG sonrasında kolay bir Baron aldı. Baron güçlendirmesi ile alt ve orta koridordan kuşatma yapan WBG alınan iki skorun ardından rakip iki inhibitörü açmayı başardı. Dakika 28’de rakip ormanda çıkan takım savaşını aldığı karşılıksız 4 skor ile kazanan WBG maçı bitirmeye gitti. Serinin ilk maçını kazanan Weibo Gaming karşılaşmaya önde başladı.

Serinin ikinci maçına dakika 4’te Bin’in aldığı ilk kan skoru ile başlarken kule vuruşları ile TheShy geri dönüş skorunu almayı başardı. Alınan karşılıklı skorların ardından alt koridorda gerçekleşen takım savaşını kazanan BLG erken oyunu yaklaşık 3 bin altın önde kapattı. Dördüncü ejderha vadiye indiğinde BLG üç ejderhaya sahipti ve ejderha için çıkan takım savaşını kazanan BLG ejder ruhunun sahibi oldu. Ejderha ruhunun ardından Baron güçlendirmesini alan BLG alt koridordan kuşatmasına başladı. Alt koridorda çıkan takım savaşında WBG rakip nişancıyı düşürmeyi başardı ama karşılığında BLG katliam yaptı ve alt koridor inhibitörünü açtı.

Xiaohu’yu rakip ormanda düşüren BLG orta koridor inhibitörünü açtıktan sonra çıkan takım savaşında rakibine 3 skor kaptırdı. Kadim ejderha vadiye indikten sonra Bin ayrık ittirmesi ile rakip takımı oyalarken BLG kadim ejderhayı almayı başardı. Kadim ejderha güçlendirmesi ile rakip üsse ilerleyen BLG rakiplerini birer birer düşürdükten sonra maçı bitirdi. Serinin ikinci maçını kazanan Bilibili Gaming karşılaşmada durumu eşitlemeyi başardı.

Serinin üçüncü maçında TheShy üst koridor Graves tercihinde bulunurken ON destek Ashe tercihine karşılık Caitlyn tercihini yaptı. Dakika 9’da alamet için gerçekleşen takım savaşına kadar ilk kan dökülmedi. Gerçekleşen takım savaşından BLG skoru alarak önde çıkarken alametin gözünü WBG aldı. Erken oyunda üst koridordan iki kule yıkmayı başaran WBG rakibinin yaklaşık bin altın önüne geçti. Dakika 16’da üçüncü ejderini alan BLG karşılığında orta koridor kulesini verdi.

Dakika 21’de dördüncü ejderha için gerçekleşen takım savaşını kazanan WBG maçta ilk ejderini almayı başardı. Takım savaşının ardından hızlı bir Baron yapan WBG kolay bir Baron aldı. Baron güçlendirmesi ile orta koridoru kuşatan WBG rakip orta koridoru düşürmeyi başarınca savunmasız orta koridor inhibitörünü yıktı. Alt koridordan kuşatmasını sürdüren WBG çıkan takım savaşından üstün çıkarak alt koridor inhibitör kulesini düşürmeyi başardı. Dakika 27’de kendilerinin ikinci ve oyunun beşinci ejderhasını almayı başaran WBG çıkan takım savaşında karşılıksız alınan 4 skorun ardından maçı bitirmeye gitti. Serinin üçüncü maçını kazanan WBG bir kez daha öne geçmeyi başardı.

Serinin dördüncü maçında TheShy üst koridor Quinn tercihinde bulunurken alt koridorda Heimerdinger (Crisp) ve Bard (ON) destek tercihleri yapıldı. Dakika 6’da ilk ejderhayı WBG alırken karşılığında ilk kan skorunu Elk’e kaptıran Weiwei oldu. Bilibili Gaming erken oyunda Elk ve Yagao’nun bulduğu skorlar ile rakibinin yaklaşık 3 bin altın önüne geçti.

Dakika 25’te verilen 1 skora karşılık katliam yapan BLG sonrasında kolay bir Baron aldı. Baron güçlendirmesi ile kuşatma yapan BLG orta ve alt koridor inhibitörlerini yıkarken TheShy’ı düşürmeyi başarınca maçı bitirmeye gitti. Karşılıksız alınan 4 skorun ardından dördüncü maçı kazanan Bilibili Gaming seride durumu bir kez daha eşitleyerek karşılaşmayı beşinci maça götürdü.

Serinin beşinci ve son maçında XUN dakika 4’te orta koridora yaptığı baskın ile ilk kan skorunu Yagao’ya kazandırdı. WBG alt koridorda Kalista’ya 3 skor bulsa bile erken oyunun sonunda iki takım arasında altın farkı açılmadı. Üçüncü ejderha için çıkan takım savaşında verilen 3 skora karşılık katliam yapmayı başaran BLG maçta ilk ejderhasını almayı başardı.

Dakika 21’de üst nehirde başlayan takım savaşından üstün çıkan WBG Baron güçlendirmesini ve 2 skoru almayı başarırken karşılığında 2 skor verdi. Dakika 28’de Baron güçlendirmesini alan BLG karşılığında sadece bir skor verdi. Dakika 31’de rakip ormancıyı Bin’in yardımıyla düşürmeyi başaran BLG, Light’ın ejderhayı çalması ile ejderha ruhunu WBG’e kaptırdı. Dakika 34’te orta koridorda WBG’in başlattığı takım savaşı karşılaşmanın son savaşı oldu. Rakip destek ve ormancıyı düşüren WBG orta koridordan maçı bitirmek için ilerledi. WBG verilen 1 skorun ardından katliam yaparak maça son noktayı koydu. Seriyi 3-2 kazanan Weibo Gaming final biletinin sahibi oldu.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)