VCT EMEA AÇILIŞ TURNUVASI 20 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR!

Adından da anlaşıldığı üzere VCT EMEA Açılış Turnuvası’yla yıla heyecanlı bir başlangıç yapıyoruz. Açılış Turnuvası küresel rekabetçi programın en yeni turnuvası olmakla beraber VCT EMEA 2024’ün temellerini atan bir mücadele sahası da olacak. Açılış Turnuvası’nda 11 EMEA takımı karşı karşıya gelecek. Turnuvanın en iyi iki takımı martta oynanacak Masters Madrid’e katılmaya hak kazanacak ve normal sezon rekabetine en formda takımlar olarak başlayacak.

11 EMEA takımımız dörder takımdan oluşan iki grup ve üç takımdan oluşan bir grup olmak üzere üç gruba yerleştirilecek. Champions 2023’ü en üst sırada tamamlayan EMEA takımı olan Fnatic üç takımlı gruba yerleştirilecek ve otomatik olarak ikinci tura yükselecek. EMEA VALORANT Challengers Ascension 2023’ten galip çıkan Gentle Mates de bu üç takımlı gruba yerleştirilecek.

Diğer takımlar 2023 VCT Sezonu’ndaki Champions’a katılım durumlarına göre iki farklı gruba ayrılıp kalan dokuz yuvaya kurayla dağıtılacak. Her grupta çifte eleme ve üç maçlık seri formatı uygulanacak olup karşılaşmalar dört gün boyunca oynanacak. En iyi performans gösteren takımlar playoff’lara yükselecek ancak onları hiç de kolay bir yolculuk beklemiyor çünkü yalnızca grubunu birinci tamamlayan takımlar playoff biletini kapacak.

Elbette bu durum kalan takımların hepsinin yolun sonuna vardığı anlamına gelmiyor. Gruplarını ikinci sırada bitiren takımlar Ön Eleme Aşaması’na ilerleyecek ve burada Playoff Aşaması’nın boşta kalan son biletini kapmak için çarpışacak. Ön Eleme Aşaması’ndan gelen takım, Grup Aşaması’nda karşılaştığı takımla zıt gruplara yerleştirilecek.

Tekli eleme formatında oynanacak Playoff Aşaması sonunda yalnızca iki finalist Masters Madrid’e gitmeye hak kazanacak. Bununla beraber Açılış Turnuvası şampiyonu Masters Madrid gruplarına yerleştirilirken tercihte bulunma hakkına da sahibi olacak. Yarı finaller üç maçlık seri, büyük final ise beş maçlık seri formatında oynanacak.

VCT EMEA 2024 Açılış Turnuvası: Tarihler

VCT EMEA Açılış Turnuvası 20 Şubat’ta başlayacak. Program ise şu şekilde:

  • Grup Aşaması: 20 – 25 Şubat
  • Ön Eleme Aşaması: 26 Şubat
  • Playoff Aşaması: 29 Şubat – 1 Mart

Grup Aşaması ilk tur eşleşmeleri şu şekilde:

  • 20 Şubat (19.00) – FUT Esports vs Team Heretics
  • 20 Şubat (22.00)* – GiantX vs Karmine Corp
  • 21 Şubat (16.00) – Natus Vincere vs BBL Esports
  • 21 Şubat (19.00)* – Team Liquid vs KOI
  • 21 Şubat (22.00)* – Team Vitality vs Gentle Mates

* Önceki eşleşmenin uzunluğuna bağlı olarak bu karşılaşma daha geç başlayabilir.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)