VCT CHAMPİONS LOS ANGELES’TA

Sezonun son turnuvası VCT Champions Tour 2023 VALORANT’ın yeni ajanı Gekko’nun şehri Los Angeles’ta düzenlenecek! Her yıl en iyi oyuncular, içerik üreticileri ve taraftarlar Champions’a ev sahipliği yapan şehirde yılın en görkemli etkinliğine katılmak ve VALORANT Dünya Şampiyonu unvanını hangi takımın kazanacağını görmek için toplanır.

Geçtiğimiz yıl tıka basa dolu bir arena önünde oynanan ve internet üzerinden 1,5 milyondan fazla izleyicinin takip ettiği çekişmeli seride LOUD, OpTic Gaming’i 3-1 mağlubiyete uğratıp Champions 2022 kupasını kaldırmaya hak kazanmıştı.

Bu yıl hangi takımın Dünya Şampiyonu olacağı merak konusu Kuzey Amerika, Brezilya, Latin Amerika, EMEA ve Asya takımları 16 takımın yer alacağı turnuvaya katılma hakkı kazanabilmek için kozlarını paylaşacak. LOCK//IN’den sonra VCT takımları Amerika Kıtası, Pasifik ve EMEA ligleri olmak üzere kendi bölgelerinde mücadele ederek Masters Tokyo ve nihai olarak Champions Los Angeles’ta yer alabilmek için sınırları zorlayacak.

Kuzey Amerika’nın ev sahipliği yapacağı ilk uluslararası VALORANT turnuvası olacak olan Champions 2023 ağustos ayında iki farklı mekânda gerçekleşecek. 7-21 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek ilk karşılaşmalar Shrine Auditorium’da oynanacak ve karşılaşmalar sonunda 16 takımdan yalnızca 4’ü yoluna devam edecek. Champions kupasını kimin kaldıracağına VALORANT Esporu’nun şimdiye kadar gördüğü en büyük kapasiteye sahip etkinlik mekânı olacak olan KIA Forum’da şahit olacağız. Çekişmeli rekabet üç gün sürecek ve kalan dört takım kozlarını paylaşacak. Kupanın sahibi final günü olan 27 Ağustos’ta belli olacak. Etkinlik ve biletler hakkında detaylar önümüzdeki aylarda açıklanacak.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)