VCT 2023 DÜNYA ŞAMPİYONU EVIL GENIUSES!

Valorant Champions Tour 2023 Finali’nde rakibini 3-1 mağlup etmeyi başaran Evil Geniuses, 2023 Valorant Dünya Şampiyonu olmayı başardı. Şampiyonluk yolunda Evil Geniuses’ın verdiği zorlu mücadeleye bir göz atalım.

Finallerin ilk turunda Edward Gaming’i 2-1 mağlup etmeyi başaran Evil Geniuses ikinci turda Bilibili Gaming’i mağlup etmeyi başaran DRX’in rakibi olmuştu, DRX engelini 2-0 geçmeyi başaran Evil Geniuses üçüncü turda Paper Rex’in rakibi oldu. Paper Rex karşısında 2-1 mağlubiyet alan Evil Geniuses turnuvada yoluna kaybedenler grubundan devam etti. Kaybedenler finalinde Evil Geniuses’ın rakibi VCT 2022 Şampiyonu LOUD olmuştu, zorlu geçen 5 maçlık mücadelenin sonunda rakibini 3-2 geçmeyi başaran Evil Geniuses bir kez daha Paper Rex karşısına çıkacaktı ama bu kez kazanan kupanın sahibi ve Dünya Şampiyonu olacaktı.

Serinin ilk maçı Paper Rex’in seçimi olan Split haritasında gerçekleşti haritayı 13-10 kazanmayı başaran Evil Geniuses seriye önde başladı. Serinin ikinci haritası Evil Geniuses’ın seçtiği Ascent haritasıydı. İkinci maçı kendi haritasında 13-11 kaybeden Evil Geniuses olurken Paper Rex seride skoru eşitlemeyi başardı. Serinin üçüncü haritası Paper Rex’in tercihi olan Blind haritasıydı. Bu kez kendi seçimi olan haritayı kaybeden Paper Rex oldu. Üçüncü haritada üstün bir performans ile 13-5 net bir galibiyet alan Evil Geniuses kupaya sadece bir galibiyet uzaktaydı. Serinin dördüncü ve son haritası olan Lotus’ta ilk yarıyı 7-5 önde kapatan Paper Rex ikinci yarıda yalnızca 3 round alabildi karşılaşmayı 13-10 kazanan Evil Geniuses VCT 2023 Dünya Şampiyonu oldu! Seride MVP Demon1 seçildi.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)