Türkiye Şampiyonluk Ligi (TCL) Mücadelesine Son 10 Gün Kaldı

TCL’in başlamasına 10 gün kalmışken gelin yeni lig formatına ve takımlara bir kez daha göz atalım.

FORMAT

ŞAMPİYONLUK LİGİ

Şampiyonluk Ligi 2023 Kış Mevsimi, 8 takımın katılımıyla gerçekleşecek.

TAKIMLAR

  1. 5 Ronin
  2. Beşiktaş Esports
  3. Dark Passage
  4. DenizBank İstanbul Wildcats
  5. FUT Esports
  6. GALAKTICOS
  7. NASR Esports
  8. Papara SuperMassive


8 takım ilk olarak yedi hafta boyunca sürecek lig aşamasında karşı karşıya gelecek. Lig aşaması, tek maçlık seriler üzerinden oynanacak ve çift devreli lig formatında ilerleyecek. Lig aşamasını ilk altı sırada tamamlayan ekipler, mevsim finallerine katılmaya hak kazanacak. Beş maçlık seriler üzerinden oynanacak mevsim finallerinin ardından mevsimin şampiyonu belli olacak. Mevsim finallerinde en yüksek dereceyi alan üç takım, Türkiye’yi EMEA Masters’da temsil edecek.

Şampiyonluk Ligi 2023 Yaz Mevsimi yine 8 takım ile oynanacak ve lig aşamasıyla mevsim finalleri için aynı formatlar uygulanacak. Mevsimin en başarılı üç takımı yine EMEA Masters’a katılacak. 2023 Sezonu için Şampiyonluk Ligi’nde küme düşme olmayacak. 2024 Kış Mevsimi’nde takım sayısı 10’a çıkarılacak. 

TÜRKİYE 2. LİGİ

Kış mevsiminin ardından yapılacak açık elemelerle birlikte Türkiye 2. Ligi’nde mücadele edecek 10 takım belli olacak. 

Türkiye 2. Ligi’nde mücadele edecek 10 takım, dokuz hafta sürecek lig aşamasında karşı karşıya gelecek. Lig aşaması, tek maçlık seriler üzerinden oynanacak ve çift devreli lig formatında ilerleyecek. Lig aşamasını ilk dört sırada tamamlayan ekipler, Türkiye 2. Ligi Finalleri’ne katılmaya hak kazanacak. 

Beş maçlık seriler üzerinden oynanacak Türkiye 2. Ligi Finalleri’nin şampiyonu ve ikincisi, 2024 Kış Mevsimi’nde Şampiyonluk Ligi’nde mücadele edecek. Böylelikle Şampiyonluk Ligi’ndeki takım sayısı 10’a çıkacak.

Türkiye 2. Ligi’ndeki takım sayısını da yeniden 10’a çıkarmak için yaz mevsimi sonunda bir açık eleme turnuvası daha yapılacak. Açık eleme turnuvasının en başarılı iki takımı, 2024 Kış Mevsimi’nde Türkiye 2. Ligi’ne katılmaya hak kazanacak. En başarılı üçüncü ve dördüncü takım ise Türkiye 2. Ligi’nde bir önceki mevsimi son iki sırada tamamlayan ekiplerle bir düşme/kalma turnuvasında mücadele edecek.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)