Türkiye Şampiyonluk Ligi (TCL) 1. Hafta Karşılaşmaları Tamamlandı.

TCL geçtiğimiz perşembe günü başlamıştı. Oynanan ilk hafta karşılaşmalarının sonuncusuyla birlikte ligde oluşan puan durumuna ve takımların durumlarına bir göz gezdirelim.

TCL 1. Hafta Puan Tablosu

Denizbank İstanbul Wildcats ve Papara SuperMassive haftayı kayıpsız tamamlamayı başardı.
Nasr Esports ve 5 Ronin ise haftayı aldıkları 2 mağlubiyet ile galibiyetsiz kapattı.
Hiç galibiyet alamayan Nasr Esports ilk hafta en zorlu fikstüre sahip takımdı. Kötü geçen ilk hafta karşılaşmalarına rağmen ligde favori takımlardan birisi olarak görülüyor.

Beşiktaş Espor, Dark Passage karşısında mağlubiyet alırken 5 Ronin karşısında galibiyet almayı başardı.
Dark Passage ise Beşiktaş Espor karşısında aldığı galibiyetin ardından ikinci gün FUT karşısında mağlubiyet aldı.
Galakticos ilk gün SuperMassive karşısında aldığı mağlubiyet ile başlamıştı geçtiğimiz haftaya 2. gün aldığı 5 Ronin galibiyeti ile haftayı 1-1 kapatmayı başardı.
FUT Esports ilk gün İstanbul Wildcats karşısında aldığı mağlubiyetin ardından Dark Passage karşısında galibiyet alarak haftayı 1-1 kapatmayı başaran dört takımdan bir diğeri oldu.

Lige en iyi ve en kötü başlayan takımlar:

İlk hafta sonuçlarına baktığımızda İstanbul Wildcats oldukça güçlü olan 2 rakibi karşısında galibiyet ile ayrılarak oldukça önemli iki galibiyet aldı. Ligin ilerleyen dönemlerinde aldıkları bu 2 galibiyetin işlerine yarayacağını düşünüyorum.

Lige en kötü başlangıcı yapan takım ise 5 Ronin oldu. İlk gün Galakticos karşısında maça oldukça iyi başlamayı başarmışlardı. Skorları almayı başaran 5 Ronin objektifleri alma konusunda rakibi Galakticos’a kaybedince öne geçtiği altın farkını kaybetti. İkinci gün Beşiktaş karşısına çıktıkları maçta ise rakiplerinin iyi oyunu karşısında hiç bir karşılık veremediler diyebiliriz.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)