TÜRKİYE ŞAMPİYONLUK LİGİ 2024 SEZONU DEĞİŞİKLİKLER İLE BAŞLIYOR!

Ninja Company dün akşam saatlerinde sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile birlikte 2024 TCL sezonu için geçtiğimiz günlerde tüm kulüpler ile görüşüldüğünü ve “Daha güçlü bir lig yapısı, iş birliği ve ortak iletişimin ön planda tutulduğu” toplantının sonunda alınan bazı kararları lolespor takipçileri için paylaştı.

Ninja yapılacak bu değişiklikleri takımları ve topluluğu odak noktasına alan yenilikçi değişiklikler olarak nitelendirdi ve ligin dinamizmini arttırmayı hedeflediklerini belirtti.

YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLER NELER?

Gaming House

2024 yılı itibari ile TCL’deki gaming house kurallarıyla ilgili takımlara daha fazla esneklik sağlanmasına karar verildi. Bu değişikle birlikte maçların rekabetçi doğası ve prodüksiyon kalitesinin korunacağı söylendi ama şahsen prodüksiyon kalitesinin nasıl korunacağı konusunda kafamda soru işaretleri var.

Co-Stream, Etkinlik ve Watchparty

Takımların seyir partisi ve belli şartlar altında maçlarını kendi veya anlaşmalı oldukları influencerların kanallarında canlı yayınlamaları desteklenecek. Bu yayınlar için sponsorluk gösterimi ve içerikle ilgili kurallar yakın zamanda tüm takımlar ile paylaşılacak.

Bu değişiklik ilk bakışta oldukça önemli görünüyor özellikle izleyicilerin canlı yayınları sevdikleri ve takip ettikleri kanallardan izleme isteklerini dikkate almışlar gibi görünüyor. Sponsorluk ve içerikle ilgili kurallar belli olduğunda daha net bir görüşe sahip olabiliriz.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)