TCL YAZ MEVSİMİ FİNALLERİ’NDE ETERNAL FİRE 2. TURA ÇIKMAYI BAŞARDI!

Türkiye Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi Finalleri 1. tur 1. gün tamamlandı. Eternal Fire ve Dark Passage’ın karşı karşıya geldiği karşılaşmayı kazanan Eternal Fire rakibini 3-2 mağlup etmeyi başardı. Eternal Fire’ın 2. turda rakibi ise bugün belli oluyor.

EF VS DP KARŞILAŞMA ÖZETİ

Serinin ilk maçında ilk kan skoru oldukça geç bir dakikada erken oyunun sonunda dakika 15’te üst koridorda Taegyeong’u tek yakalayan Dark Passage tarafından alındı skoru alan isim chef oldu. Dakika 21’de üçüncü ejderha sonrasında gerçekleşen takım savaşını kazanan DP verdiği 1 skora karşılık 2 skor almayı başardı. Maçın 26. dakikasında oyunun dördüncü ve kendilerinin ikinci ejderini almayı başaran DP orta koridorda başlattığı takım savaşını chef’in harika savaş başlangıcı ile kazanarak karşılıksız 4 skorun ardından kolay bir Baron alarak taçlandırdı. Baron güçlendirmesi ile üst koridordan kuşatma yapan DP çıkan takım savaşında skor vermeden yaptığı katliam sonrası maçı bitirmeye gitti. Seride ilk maçı kazanan Dark Passage oldu.

Serinin ikinci maçında seviye 2 avantajını kullanan DP alt koridor ikilisi ilk kanı dökmeyi başardı. İlk kan skorunu Pbd alırken skoru veren isim Ruep oldu. Dakika 5’te üst koridora yapılan karşılıklı baskın sonucunda 2v2’yi kazanan DP olurken HiRit aldığı 2 skor ile öne geçmeyi başardı. Erken oyunda EF’ın hatalarını iyi değerlendiren DP yaklaşık 2 bin altın öne geçmeyi başardı. Dakika 17’de ikinci ejderha için gerçekleştirilen takım savaşı DP için felaketle sonuçlandı. EF karşılıksız 4 skorun ardından hanesine ilk ejderi yazdırdı ve maçın Eternal Fire adına döndüğü en önemli andı. Dakika 23’te Baron güçlendirmesini EF alırken karşılığında DP ikinci ejderhasını aldı. Dakika 25’te orta koridorda gerçekleşen takım savaşını kazanan EF orta ve alt koridor inhibitörlerini almayı başardı. Uzun süren kovalamacanın ve takım savaşının ardından tekrar kuşatmaya başlayan Eternal Fire seride ikinci maçı kazanarak durumu eşitlemeyi başardı.

Serinin üçüncü maçında Nakyung’un LB performansından ağzı yanan DP’nin LB banladığını gördük aynı şekilde HiRit’in Aatrox tercihini Eternal Fire tarafından bir yasaklama geldi. Rakibinden önce 6. seviyeye ulaşan Nakyung’un alt koridora yaptığı baskın ile ilk kan skoru ile birlikte ikide iki yaptığını gördük. Eşit geçen erken oyunun sonunda Vadi’nin Alameti için gerçekleşen takım savaşını kazanan Eternal Fire arka arkaya bulduğu 5 skora karşılık yalnızca 1 skor verdi. Alameti kullanan EF orta koridor kulesini yıktıktan sonra kendilerinin ilk ejderhasını aldı. Orta oyunda tamamen üstünlüğü eline alan Eternal Fire dakika 22’de rakip ormancıyı düşürdükten sonra kolay bir Baron aldı. Baron güçlendirmesi ile kuşatma yapan EF kaybettiği bir takım savaşının ardından dakika 28’de orta koridorda başlattığı takım savaşını kazanarak maçı bitirmeye gitti. Seride ikinci galibiyetini alan Eternal Fire geriden gelerek ilk defa öne geçmeyi başardı.

Serinin dördüncü maçına alt koridorda alınan 3 skor ile başladık ilk kan skorunu Paixdia alırken öne geçmeyi başaran takım EF oldu. Erken oyunda alınan karşılıklı skorlar ile eşit bir mücadele izledik. Dakika 21’de Baron için gerçekleşen takım savaşını kaybeden Eternal Fire erken oyunda elde ettiği üstünlüğü kaybetti. Takım savaşını kazanan DP karşılıksız 4 skorun ardından kolay bir Baron alarak altında öne geçmeyi başardı. Dakika 28’de ikinci Baron için gerçekleşen takım savaşını kazanan DP olsada osman123 Baron pitine girerek rakibinden Baron’u çalmayı başardı. Rakip alt koridor inhibitörünü DP aldıktan sonra dakika 35’te bir kez daha Baron için takım savaşı gerçekleşti savaşı kazanan DP ormancısını kaybetmesine rağmen bu kez Baron’u rakibine kaptırmadı. Ejder ruhunu almayı başaran DP rakibin 3 inhibitörünü de yıktıktan sonra maçtaki üçüncü Baron’u aldı. Baron güçlendirmesi ile kuşatma yapan Dark Passage çıkan takım savaşını kazanarak maçı bitirdi. Seride dördüncü maçı kazanan DP durumu eşitlemeyi başardı.

Serinin beşinci maçına chef’in üst koridora yaptığı erken baskın ile ilk kan skorunu alan HiRit oldu. Eternal Fire verilen skorun karşılığında ilk ejderhayı aldı. Eternal Fire ilk Alamet’in ardından ikinci ejderini almayı başardı. Erken oyunun sonunda dakika 17’de üçüncü ejderha için gerçekleşen takım savaşını kazanan EF karşılıksız alınan 3 skorun ardından üçüncü ejderhayı almayı başardı. Dakika 21’de Nakyung’u üst koridorda düşürmeyi başaran DP sonrasında ilk Baron’u almayı başardı. Baron güçlendirmesine karşılık Eternal Fire rakip orta koridor inhibitörünü yıktı. Dakika 23’te ejder ruhunu alan EF orta koridorda başlattığı takım savaşını kazandı. Dakika 28’de orta koridorda çıkan son takım savaşını kazanan Eternal Fire orta koridordan ilerleyerek maçı bitirmeye gitti. Serinin beşinci ve son maçını kazanan EF 2. tura adını yazdıran isim oldu.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)