TCL Türkiye Şampiyonluk Ligi 3. Hafta Karşılaşmaları Tamamlandı

Dün akşam oynanan karşılaşmaların tamamlanması ile TCL’de 3. haftayı geride bıraktık. Dün oynanan karşılaşmalara ve ligde ki son duruma bir göz atalım.

DP vs NSR

Güne Dark Passage ve Nasr Esports arasında oynanan karşılaşma ile başladık. Karşılaşmada ilk kanı alt koridorda Scorth alırken geri dönüş skorunu Bini aldı iki takımın da ormancıları skoru veren isimler oldu. Dakika 9’da ilk Alamet için gerçekleşen takım savaşını ve Alamet’i kazanan DP oldu. Hafif DP üstünlüğü ile geçen erken oyunun sonunda altın farkı yaklaşık 3 bin civarıydı. Dakika 24’de harika bir wombo combo ile yakaladığı NSR oyuncularını düşüren Dark Passage kolay bir baron ve ejder aldı.

Baron güçlendirmesiyle üst koridordan 2 kule ve inhibitör aldı. Dakika 32’de orta koridorda çıkan takım savaşında rakip ormancıyı düşüren DP ikinci kez Baron’u almayı başardı. Maçı kapatmak için alt koridordan kuşatma yapan DP inhibitörü aldıktan sonra çıkan takım savaşını kazandı ve maçı bitirmeyi başardı. Dark Passage’ın kazandığı karşılaşmada Pbd MVP seçildi.

IW vs BJK

Günün ikinci karşılaşması Denizbank İstanbul Wildcats ve Beşiktaş Esports arasında oynanandı. Dakika 4’de alt koridorda 4 kişilik bir kule altı yapan Beşiktaş ilk kanı Andariel’e bırakmayı başardı. Bol baskınlı bir erken oyun izledik. İlk Vadinin Alameti’ni alan Beşiktaş Dakika 10’da rakip ormancıyı düşürünce ilk ejderi almayı başardı. Orta oyuna geldiğimiz 15. dakikada orta koridorda ve oyunda ilk kuleyi Beşiktaş aldı. Dakika 22’de ejder için yapılan takım savaşını kazanan Wildcats oldu. Ejderhayı aldıktan sonra kolay bir Baron aldı maçın kırılma anı yapılan ejder savaşı oldu. Dakika 29’da Beşiktaş Baron’u alırken Wildcats karşılığında alt ve orta koridor inhibitörlerini aldı. Dakika 31’de rakip nişancıya isabet eden kristal ok sonrası takım savaşını kazanan Wildcats maçtan galibiyet ile ayrıldı. Karşılaşmada MVP Destroy seçildi.

GAL vs FUT

Günün üçüncü karşılaşması Galakticos ve FUT Esports arasında oynandı. FUT orta koridorda yetenek gücü Varus tercihinde bulundu. Galakticos’un erken dakikalardan itibaren önde götürdüğü ve 3 Baron aldığı karşılaşmayı bitirmekte zorluk çekti uzun süren karşılaşmayı iyi savunmasıyla kazanan FUT Esports oldu. Uzun süren Karşılaşmada MVP Mojito seçildi.

5R vs SUP

Günün son karşılaşmasında 5 Ronin ve Papara SuperMassive karşı karşıya geldi. Karşılaşmada karşı ormana giren Haru rakip ormancıdan ilk kanı almayı başardı. Erken oyunda üst koridorda atılan baskın sonucu verilen skor haricinde herhangi bir hata yapmayan SUP orta oyuna yaklaşık 6 bin altın önde girdi. Karşılaşmanın geri kalanında maça favori olarak çıkan SuperMassive hata yapmadan temiz ve kolay bir galibiyet aldı. Karşılaşmada MVP HolyPhoenix seçildi.

3. HAFTA SONUNDA LİGDE PUAN TABLOSU

Wildcats, FUT ve SuperMassive haftayı 2-0 kapatan takımlar olurken 5R, GAL ve NSR haftayı galibiyet alamadan tamamladılar.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)