TCL MEVSİM FİNALLERİNDE 1. TUR TAMAMLANDI

Mevsim Finalleri 1. tur ilk gününde Dark Passage ve Beşiktaş karşı karşıya geldi. Karşılaşmaya favori olarak çıkan takım Dark Passage olsada karşılaşmayı kazanan Beşiktaş oldu. İkinci günde Papara SuperMassive ve NASR Esports karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın favorisi SuperMassive galip gelmeyi başardı.

Serinin ilk maçında erken oyuna iyi başlayan DP erken oyunda rakibine üstünlük kurmayı başardı. Karşılaşmanın geri kalanında daha az hata yapan Dark Passage ilk maçı kazanmayı başardı.

Serinin ikinci maçında üst koridorda NuQ’un kurduğu baskı ve Kireas’ın iyi oyunuyla erken oyunu önde kapatan Beşiktaş oldu. Orta oyunda üstünlüğünü koruyan Beşiktaş dakika 25’de DP’nin hatalı baron kararı sonrası kolay bir galibiyet aldı.

Serinin üçüncü maçında erken dakikalarda alınan ejderin ardından gerçekleşen takım savaşını kazanan DP oldu. Erken oyunun geri kalanında eşit geçen bir mücadele izledik. Orta oyunun sonlarına doğru önde olan BJK orta koridorda takım savaşını kaybedince ejderi rakibine kaptırdı. Dakika 26’da baron alan BJK karşılığında katliam verdi. Tam olarak 6 dakika sonra çok benzer bir pozisyon izledik barona giren BJK 4 skor verdi bu kez baron alan Dark Passage oldu. Kuşatma sırasında çıkan takım savaşını kazanan DP maçı bitirdi ve seride bir kez daha öne geçmeyi başardı.

Serinin dördüncü maçında erken dakikalarda Zeri ile üç skor bulan Andariel takımını öne geçirmeyi başardı. Eşit geçen erken oyunun ardından eşitliği bozan dakika 20’de orta koridorda gerçekleşen takım savaşı oldu. Savaşı kazanan BJK sonrasında kolay bir baron aldı. Dakika 30’a geldiğimizde Zeri meyvesini vermeye başladı. Baron önünde çıkan takım savaşını kazanan Beşiktaş maçı bitirerek Seride durumu eşitlemeyi başardı.

Serinin beşinci ve son maçında iki takım da oldukça temkinli bir oyun oynadı. Ellerin titrediği son maçta ilk kan dakika 17:17’de döküldü. Beşiktaş üstünlüğü ile sonlanan erken oyunun ardından orta oyun aynı şekilde devam etti. Orta oyunun sonuna geldiğimizde akıllıca bir karar alan BJK ejdere karşılık baron güçlendirmesini aldı. Orta koridor inhibitörünü alan BJK alt koridordan kuşatmaya başladı. Kuşatma sırasında çıkan takım savaşını kazanan Beşiktaş alt koridor inhibitörünü aldı. Dakika 36’da baronu alan Beşiktaş olurken Dark Passage karşılık vermedi. Kuşatma sırasınca çıkan takım savaşını kazanan Beşiktaş maçı bitirerek seriyi 3-2 kazandı. Aldığı galibiyet ile çeyrek finale adını yazdıran ilk takım Beşiktaş oldu.

Serinin ilk maçında Mia dakika 8’de rakip ormanda yakalanınca ilk kanı verdi. Eşit geçen erken oyunun ardından oyunun üçüncü ejderi için verilen savaşı ve ejderi kazanan SUP oldu. Dakika 24’e geldiğimizde benzer bir pozisyon izledik takım savaşını ve ejderi kazanan SUP alev ejderi ruhunu ve sonrasında baronu aldı. Dakika 30’da takım savaşını kazanan NSR kadim ejderi ve baronu aldıktan sonra orta koridor inhibitörünü aldı. Dakika 37’de kadim ejder için verilen takım savaşını kazanan SUP kadim ejderi aldı. Orta koridordan ilerleyen SuperMassive maçı bitirdi seride 1-0 öne geçti.

Serinin ikinci maçında orta koridorda 3v3 sonucu ilk kan dakika 7’de döküldü skoru alan isim Serin oldu. Eşit geçen erken oyunun sonunda NSR yaklaşık 2 bin altın rakibinin önündeydi. Orta oyunun sonunda oyunun dördüncü ejderi için verilen takım savaşını kazanan NSR takımının üçüncü ejderini aldı. Sonrasında takımın 3 oyuncusu teker teker HolyPhoenix’e skor verdi. Holy yaptığı üçte üç sonrası 4/0/0 konumuna gelmişti. Kolay bir baronun ardından rakibin elinden ejderi çalan SUP çıkan takım savaşında iki oyuncusunu kaybetti. Dakika 33’de baron için çıkan takım savaşını kazanan SUP kolay bir baron aldı. Dakika 40’da Typhoon baron güçlendirmesini yaptığı güzel oyunla çalınca orta koridorda takım savaşı çıktı uzun süren savaştan üstün çıkan SUP oldu. Dakika 42’de dağ ruhunu alan SUP orta koridordan yaptığı kuşatma sırasında çıkan takım savaşını kazanınca maçı bitirdi uzun süren maçı kazanan SUP oldu.

Serinin üçüncü ve son maçında dakika 7’de Typhoon’un attığı baskın ile ilk kanı alan oyuncu Ophelia oldu. Eşit geçen bir erken oyunun daha ardından NSR üçüncü ejderini almış ruhtan bir adım uzaktaydı. Ejder sonrası orta koridorda başlayan takım savaşını uzun süren mücadelenin ardından SUP kazandı. Dakika 23’de oyunun dördüncü ejderi çıkmış ejderi ve okyanus ruhunu alan NSR olmuştu. Sonrasında çıkan takım savaşını kazanan SUP oldu. Dakika 25’de baron alan NSR kuşatma yapmakta zorlandı. Dakika 29’da Ophelia’nın alt koridorda yakalanmasıyla başlayan savaşta rakip ormancı ve üst koridorunu düşüren SUP kolay bir kadim ejder aldı. Kadim sonrası baron alan SUP üst koridordan kuşatma yapmaya başladı. Kuşatma sırasında çıkan takım savaşını kazanan Papara SuperMassive seride aldıkları üçüncü galibiyetin ardından çeyrek finallere adını yazdırdı. Beşiktaş ve Papara SuperMassive’in karşı karşıya geleceği çeyrek final mücadelesinin kazananı EMEA Masters’a katılma hakkı kazanacak.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)