TCL KIŞ MEVSİMİ FİNALİ BİLETİNİ FUT ESPORTS KAPTI

Türkiye Şampiyonluk Ligi mevsim finalleri ikinci turunda ilk yarı final karşılaşması oynandı. Karşılaşmada lig aşamasının birincisi ve ikincisi karşı karşıya geldi. Karşılaşmadan 3-2 galibiyet ile ayrılan takım FUT Esports oldu. FUT Esports mevsim finaline adını yazdırırken Denizbank Istanbul Wildcats aldığı mağlubiyet sonrası ikinci şans yarı final karşılaşması için BJK vs SUP karşılaşmasının galibinin belirlenmesini bekliyor. FUT Esports EMEA Masters grup aşamasına katılma hakkı kazandı.

Serinin ilk maçında dakika 8’de alt koridora yapılan kule altı baskını ile 2 skor almayı başaran FUT Esports olurken ilk kan skorunu Tempt aldı. Yaklaşık 1 dakika sonra benzer bir pozisyon ile benzer bir sonuç alan FUT erken oyuna önde başladı. Orta oyuna girdiğimiz dakikalarda altın farkı kapanmış IW ilk iki ejderi almayı başarmıştı. Orta oyunun son dakikalarında Wildcats’in başlattığı savaşta Kofte’yi düşüren FUT Baron’a başladı. Baron Elramir tarafından çalındıktan sonra 4 skor alan Wildcats karşılaşmada bir kez daha öne geçmeyi başardı. Dakika 27’de orta koridorda çıkan takım savaşını kazanan Wildcats rakip orta koridor inhibitörünü aldıktan sonra Kimya Ruhu’nu almayı başardı. Dakika 31’de Baron’u alan IW çıkan takım savaşını kazanınca maçı bitirdi. Seride ilk maçı Denizbank Istanbul Wildcats kazandı.

Serinin ikinci maçında alt koridora attığı baskın ile ilk kanı alan Elramir olurken geri dönüş skorunu Asper aldı. Maçta ilk takım savaşı dakika 9’da alamet için verilen savaş oldu. Savaşı başlatan FUT karşılıksız 4 skor verdi. Erken oyunun son dakiklarında ejder için verilen takım savaşını kaznana FUT maça geri dönüş şansı buldu. Orta oyunun başlarında takım savaşlarını daha iyi oynayan FUT altın farkını bir türlü kapatmayı başaramadı Dakika 25’de Baron etrafında gerçekleşen takım savaşını kazanan Wildcats rakibinin 5 bin altın önüne geçmeyi başardı. Dakika 26’da Elramir yakalanıp skoru verince FUT kolay bir Baron aldı. Baron’un ardından aldığı 4 skor ile altın farkını kapatan FUT Esports güçlendirme ile kuşatma yapmaya başladı. Dakika 30’da Elramir rakibinden ejderi çalmayı başardı ama karşılığında çıkan takım savaşında 4 skor verdiler. Dakika 36’da orta koridorda gerçekleşen takım savaşı son savaş oldu. Takım savaşını kazanan FUT Esports maçı bitirdi ve aldığı galibiyet ile seride durumu eşitledi.

Serinin üçüncü maçında ilk kan lvl 2’de üst koridorda döküldü StarScreen solo kill aldı. Dakika 4’de Elramir’in üst koridora attığı baskın sornası 2 skor daha alan StarScreen artık rakibinin çok önündeydi. FUT üstünlüğü ile geçen erken oyunun ardından dakika 20’de üst nehirde çıkan takım savaşını kazanan FUT kolay bir Baron aldı. Dakika 23’de alt koridor kuşatması sırasında çıkan takım savaşını kazanan FUT fazla zorlayınca bedavadan 3 skor verdi. Dakika 28’de Baron için çıkan takım savaşını kazanan FUT oldu. Kolay alınan Baron’un ardından üst koridordan kuşatmaya başlayan FUT inhibitörü aldıktan sonra orta koridora ilerledi orta koridorda çıkan takım savaşını kazanan FUT maçı bitirdi. İkinci galibiyetini alan FUT seride ilk defa öne geçmeyi başardı.

Serinin dördüncü maçında Mojito’nun üst koridora attığı baskın ile ilk kanı alan StarScreen oldu. Erken oyunda eşit geçen mücadelenin ardından dakika 17’de orta koridorda çıkan takım savaşını kazanan Wildcats katliam yaptı. Yaklaşık 2 dakika sonra bir takım savaşı daha kazanan Wildcats ikinci kez katliam yaptı. Dakika 24’de orta koridorda başlayan takım savaşından üstün çıkan Wildcats Kimya Ruhu’nun ardından Baron güçlendirmesini aldı. Dakika 31’de son takım savaşını kazanan Denizbank Istanbul Wildcats alt koridordan ilerleyerek maçı bitirdi. Aldığı galibiyet ile son kez seride eşitlik sağlandı.

Serinin beşinci ve son maçında 1. seviyede alt koridorda gerçekleşen savaşta ilk kanı alan BAO oldu. Eşit bir mücadele izlediğimiz erken oyunun sonunda ilk takım savaşını FUT Esports kazandı. Dakika 22’de ejder öncesi çıkan takım savaşını BAO’nun attığı beşte beş ile Wildcats kazandı. Dakika 30’da orta koridorda çıkan takım savaşını skor vermeden kazanan FUT Esports orta koridordan ilerleyerek maçı bitirdi. Üçüncü galibiyetini alan FUT Esports Kış Mevsimi Finali biletini alan ilk takım oldu.

SERİNİN EN DEĞERLİ OYUNCUSU FATIHCAN OLDU

Mevsim Finalleri heyecanı 28-30 Mart ve 1 Nisan’da oynanacak karşılaşmalar ile devam edecek

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)