TCL 5. HAFTA 2. GÜN KARŞILAŞMALARI TAMAMLANDI

Türkiye Şampiyonluk Ligi 5. hafta 2. gün karşılaşmalarının tamamlanmasıyla playoff öncesi son 1 hafta kalmış durumda. Son hafta öncesi ligde puan durumuna ve 5. hafta 2. günde oynanan karşılaşmalara gelin birlikte bakalım.

Lig Sıralaması

PosTakımGalibiyetMağlubiyet
1104
1103
394
394
567
568
7410
8014

FUT VS NSR

Günün ilk karşılaşmasında FUT Esports ve NASR Esports karşı karşıya geldi. İlk kanı üst koridora attığı ışınlan ile Ophelia alırken skoru veren isim StarScreen oldu. İlk kan dışında skor görmediğimiz erken oyunun sonunda FUT rakibinin 3 bin altın önündeydi.

Dakika 20’de ejdere karşılık Baron alan NASR dakika 21’de Baron’un ardından rakip mavide yakalanan FUT rakibine 3 skor verdi. Dakika 25’e geldiğimizde orta koridorda gerçekleşen takım savaşını 4v5 kazanan NASR orta koridor kulesinin ardından alev ejderini aldı.

Dakika 27’de orta koridorda çıkan takım savaşını yanlış atılan Ornn ultisine rağmen güzel bir Aurelion Sol ultisi ile kazanan NASR orta koridordan ilerleyerek maçı bitirdi. NASR Esports galibiyeti alırken MVP Patch seçildi.

GAL VS BJK

Günün ikinci karşılaşması Galakticos ve Beşiktaş arasında oynandı. Dakika 8’de ultisi ile alt koridora baskın atan Kireas ilk kanı Andariel’in ellerine bırakmayı başardı skoru veren isim Ruep oldu. Alt ve üst koridor odaklı oynanan erken oyunun sonunda Beşiktaş üstünlüğü ile orta oyuna girdik.

Dakika 24’de dördüncü ejder öncesi çıkan takım savaşını kazanan Beşiktaş Dağ Ruhu’nu almayı başardı. Sonrasında rakip ormanda Rames ve Ruep yakalanınca alınan skorlar sonrası Beşiktaş kolay bir Baron aldı.

Baron güçlendirmesiyle orta ve üst koridor inhibitörlerini alan Beşiktaş sonrasında çıkan takım savaşını kazanınca maçı bitirdi. Galibiyeti Beşiktaş alırken MVP Absolute seçildi.

Günün üçüncü karşılaşmasında Denizbank Istanbul Wildcats ve 5 Ronin karşılaştı. Dakika 3’de ilk baskınını orta koridora yapan chef ilk kanı midali’ye kazandırdı. Dakika 12’de üst koridora attığı baskın ile inanılmaz derecede önce geçmeyi başaran Elramir’in Viegosu oldu. Erken oyunun sonuna geldiğimizde 5 Ronin’in aldığı 2 ejder dışında eşit geçen bir mücadele izledik.

Orta oyunun başında Kofte’nin iyi oyunuyla alınan birkaç skorun ardından Wildcats üstünlüğü eline aldı. Dakika 20’de ejder öncesi çıkan takım savaşı oldukça dağınık gerçekleşince işler Wildcats lehine döndü 2’ye 1 skor değişimi yapan IW ejderi almayı başardı.

Dakika 25’de Baron için gerçekleşen takım savaşını kazanan Wildcats alınan 4 skorun ardından kolay bir Baron aldı. Dakika 28’de orta koridorda çıkan savaştan üstün çıkan IW orta ve üst koridor inhibitörlerini aldı. Dakika 31’de alt koridordan kuşatan Istanbul Wildcats çıkan takım savaşını kazanınca galibiyet aldı. Karşılaşmada MVP Elramir seçildi.

SUP vs DP

Günün son karşılaşması Papara SuperMassive ve Dark Passage arasında oynandı. Erken dakikalarda üst koridora attığı baskın ile ilk kanı Stomaged aldı. Erken oyunda eşit geçen mücadelenin sonunda SUP takımının ikinci ejderini almayı başardı.

Başarılı baskınlar ile Aurelion Sol’ü öne geçirmeyi başaran Dark Passage orta oyuna iyi başladı. Dakika 22’de alt nehirde çıkan takım savaşından üstün çıkan SUP alev ejderini alarak üçüncü ejderini almış oldu. Dakika 24’de üst nehire pusu kuran DP rakip ormancıyı yakalayıp düşürdü. Rakip ormancının yokluğunda kolay bir baron aldı.

Dakika 30’da orta koridorda çıkan takım savaşını kazanan DP sonrasında kolay bir Baron daha aldı. Dakika 32’de SUP alt ormanında çıkan takım savaşını kazanan DP orta koridor inhibitörünü aldı. Yıkılan inhibitör sonrasında arka arkaya gerçekleşe savaşları kazanan DP bu kez maçı bitirmek için ilerledi. Karşılaşmadan galibiyet alan Dark Passage olurken MVP Stomaged seçildi.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)