TCL 4. HAFTA 3. GÜN KARŞILAŞMALARI TAMAMLANDI

Türkiye Şampiyonluk Ligi süper hafta üçüncü gününde 5. hafta 1. gün karşılaşmaları tamamlandı. Karşılaşmaların sonucunda oluşan puan tablosuna ve haftanın birinci gününde oynanan karşılaşmalarda neler olduğuna bir göz atalım.

BJK VS 5R

Günün ilk karşılaşması Beşiktaş ve 5 Ronin arasında oynandı. Karşılaşmanın ilk dakikalarından itibaren iyi bir performans gösteren Beşiktaş erken oyunu yaklaşık 4 bin altın önde tamamladı. Orta oyunda hata yapmayan Beşiktaş rakibinin hatalarını iyi değerlendirdi. Dakika 20’de rakip ormanda 2 kişiyi düşüren Beşiktaş kolay bir baron aldı. Baron güçlendirmesi ile alt koridordan ilerleyen Beşiktaş oyuncuları başlattıkları takım savaşını kazanınca karşılaşmanın sonuna geldik. Oyunu bitiren Beşiktaş verdikleri bir kule dışında 5R karşısında mükemmel bir oyun oynadı ve ligde dördüncü galibiyetini aldı.

Karşılaşmada MVP

IW VS NSR

Günün ikinci karşılaşmasında Istanbul Wildcats ve Nasr Esports karşı karşıya geldi. Erken oyunun ilk dört dakika henüz dolmamışken üç koridorda üç skor almayı başaran NSR oldukça iyi başladı. Erken oyunun sonunda rakibinin yaklaşık 4 bin altın önünde olan NSR dakika 29’da gerçekleşen takım savaşını kaybedene kadar iyi durumdaydı. Takım savaşını kazanan Wildcats altın farkını kapatmayı başarmış ve karşılaşmada ilk defa öne geçmeyi başarmıştı. Istanbul Wildcats dakika 32’de aldığı baron güçlendirmesiyle orta koridor inhibitörünü almayı başardı. Dakika 36’da NSR üst ormanında gerçekleşen takım savaşını kazanan Wildcats maçı bitirmeye gitti. Yedinci galibiyetini alan Istanbul Wildcats liderlik yarışını sürdürüyor.

Karşılaşmada MVP

SUP VS GAL

Günün üçüncü karşılaşmasında Galakticos ve SuperMassive karşı karşıya geldi. Erken oyuna iyi başlayan SUP oldu ama GAL erken oyunun sonuna geldiğimizde rakibinin 3 bin altın önüne geçmeyi başarmıştı. Dakika 20’de alınan ejder sonrası çıkan savaşta iki skor almayı başarınca kolay bir baron aldı. Dakika 23’de Serin’in başlattığı takım savaşı SuperMassive’e bir nefes aldırmayı başardı.

Dakika 25 sonrası saçma sapan bir yakalanma sekansı izledik. Dakika 28’e geldiğimizde orta koridorda Serin’i düşürmeyi başaran Galakticos barona yöneldi. Baronu ve rakip ormancıyı düşürmeyi başaran GAL üst koridor inhibitörünü aldı. Alt koridordan yapılan kuşatma sırasında Serin’in hatası ile başlayan savaşı kazanan Galakticos karşılaşmanın galibi oldu.

Karşılaşmada MVP

FUT VS DP

Günün son karşılaşması FUT Esports ve Dark Passage arasında oynandı. Aslında erken oyuna iyi başlayan Dark Passage ilk dakikalarda rakibinin önüne geçmeyi başarmıştı. Dakika 9’da vadinin alameti için gerçekleşen takım savaşını ve alameti kazanan FUT Esports oldu. Dakika 21’de orta koridorda takım savaşını başlatan FUT istediğini aldı. Üç skor karşılığında hiç bir şey vermeyen FUT kolay bir baron aldı. Dakika 24’de alt koridordan kuşatma yapan FUT yine güzel başlattığı ve oynadığı takım savaşını kazandı. Alt ve orta koridor inhibitörlerini aldıktan sonra üst koridordan yapılan kuşatma sırasında çıkan takım savaşını Dark Passage kazandı. Dakika 30’da bir kez daha baron güçlendirmesiyle rakip üsse giren FUT ekibi DP savunmasını geçemedi.

Dakika 32’de bir kez daha rakip üste soluğu alan FUT bu sefer çıkan takım savaşında Kackos ulti atamadan düşürünce takım savaşını kazandı. FUT Esports aldığı yedinci galibiyetiyle ligin zirvesini Istanbul Wildcats ile paylaşıyor.

Karşılaşmada MVP

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)