TCL 4. HAFTA 1. GÜN TAMAMLANDI

Türkiye Şampiyonluk Ligi 4. hafta 1. gün karşılaşmaları tamamlandı. Karşılaşmaların sonunda oluşan puan tablosuna ve oynanan maçlarda neler olduğuna bir göz atalım.

NSR VS 5R

Günün ilk karşılaşması Nasr Esports ve 5 Ronin arasında oynandı. Karşılaşmanın erken dakikalarında skor çıkmazken sekizinci dakikada alt koridorda gerçekleşen karşılıklı baskın sonrası NSR ilk kan ve iki skor daha alırken rakibi 5R sadece bir dönüş skoru almayı başardı. Erken oyuna 2 bin altın önde başlayan Nasr yaptığı hatalar sonunda altın farkını kaybetti. Dakika 23’e geldiğimizde ejder ruhunu isteyen NSR ejdere başladı. Çıkan takım savaşında karşılıksız aldıkları 3 skorun ardından okyanus ruhunu alan Nasr oldu.
Nasr dakika 26’da kolay bir Baron aldı. Dakika 30’a geldiğimizde Kadim Ejder vadideyken nehir üzerinde teker teker yakalanan 5R oyuncuları ölünce Nasr Esports karşılaşmadan galibiyet ile ayrıldı. Karşılaşmada MVP Typhoon seçildi.

IW vs SUP

Günün ikinci karşılaşması aynı zamanda günün en çok beklenen Denizbank Istanbul Wildcats ve Papara SupperMassive arasında oynanan karşılaşma oldu. Oyunun erken dakikalarında skor çıkmazken sadece koridorlarda kurduğu baskı ile dakika 9’da Wildcats rakibinden bin altın öndeydi. İlk alamet için gerçekleşen takım savaşında Wildcats Alameti çalmayı başarırken Haru karşılığında ilk kanı aldı. Dakika 23’de ejder öncesi çıkan takım savaşını kazanan Wildcats aldıkları 3 skorun ardından kimya ruhunu aldı. Dakika 26’da baron pitinin arkasında gerçekleşen takım savaşını kazanan Wildcats sonrasında kolay bir Baron aldı. Orta koridordan yapılan kuşatma sırasında karşılaşmanın son takım savaşını kazanan Wildcats karşılaşmayı bitirdi. Istanbul Wildcats’in galibiyet aldığı maçta MVP Bao seçildi.

DP VS GAL

Günün üçüncü karşılaşması Dark Passage ve Galakticos arasında oynandı. Rames ikinci dakikada orta koridora yaptığı baskın ile ilk kanı Nomanz’e aldırdı. Erken oyunun sonuna geldiğimizde Galakticos rakibinin yaklaşık 3 bin altın ve 2 ejder önündeydi. Orta oyunda Galakticos yaptığı hataların sonucunda 2 ejderi rakibine kaptırdı. Dakika 28’de ejder öncesi nehirde rakip orta koridor ve ormancı ikilisini yakalayan DP kolay bir Baron aldı. GAL rakibi Baron yaparken ejderi almayı başardı. Dakika 30’da orta koridorda çıkan takım savaşını kazanan DP orta koridordan 3 kule ve bir inhibitör aldı. Dakika 36’da gerçekleşen takım savaşı sonrası Baron’u alan Galakticos maçı kazandı diye düşünürken dakika 40’da alt ormanda gerçekleşen takım savaşını kazanan DP üst koridor inhibitörünü almakla yetindi.

Dakika 44’de Baron öncesi üst ormanda çıkan takım savaşını kazanan Dark Passage orta koridordan ilerleyerek maçı bitirdi. Karşılaşmada MVP Bini seçildi.

BJK VS FUT

Günün son karşılaşması Beşiktaş ve FUT Esports arasında oynandı. Erken oyunun başından sonuna kadar maçı önde götüren Beşiktaş oldu. Orta koridor dışında bütün koridorlarda kaybeden eşleşme oynayan FUT oldukça geride başladığı karşılaşmada yan koridorlarda rakibini birkaç kez cezalandırsada takım savaşlarını kaybettiği karşılaşmada geri dönmeyi başaramadı. Dakika 26’da ejder ruhunu ve takım savaşını kazanan BJK kolay bir baronun ardından üst koridordan kuşatmaya başladı. Üst koridor inhibitörünün ardından orta koridor ve alt koridor inhibitörlerini aldı. Çıkan takım savaşını kazanan Beşiktaş üçüncü galibiyetine FUT karşısında ulaştı. Maçta MVP NuQ seçildi.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)