TCL 3. HAFTA 1. GÜN KARŞILAŞMALARI TAMAMLANDI

TCL Türkiye Şampiyonluk Ligi 3. hafta 1. gün karşılaşmaları yaşanan depremler sonrası ertelenmişti. Dün akşam oynanan karşılaşmalar ile birlikte TCL kaldığı yerden devam ediyor. Gelin 3. hafta 1. günde TCL’de neler olmuş ve ligde son durum ne bir göz atalım.

GAL vs BJK

Günün ilk karşılaşması Galakticos ve Beşiktaş arasında oynandı. Beşiktaş oyuncu değişikliği yapmış kadrosundaki iki yeni isimle ligde ilk maçına çıktı. Erken oyunda hafif Galakticos üstünlüğü dışında eşit bir mücadele izledik. Dakika 30’da Galakticos ormancısı Rames’in yaptığı hata sonrası ölünce Beşiktaş kolay bir baron aldı. Dakika 34’de oyunun 5. ejderi için çıkan takım savaşını ve ejderi kazanan Beşiktaş oldu. Dakika 38’e geldiğinde barona giren Beşiktaş rakibini yemleyip 2 skor aldıktan sonra kolay bir baron aldı. Sonrasında oyunun 6. ejderini Beşiktaş’ın almasıyla iki takım da ejder ruhundan sadece bir adım uzaktaydı. Dakika 42’de orta koridor önceliğini rakibine kaptıran Galakticos orta koridor inhibitöründen oldu. Sonrasında inanılmaz bir hata yapan Galakticos orta koridorda yakalanınca oyunu kaybetti. Günün ilk maçını Beşiktaş kazandı. Karşılaşmada MVP Ksaez seçildi.

5R vs IW

Günün ikinci karşılaşması 5 Ronin ve Denizbank İstanbul Wildcats arasında oynandı. Dakika 3’de rakip ormana giren Wildcats, rakip ormancıyı yakalayınca ilk kanı veren chef olurken skoru alan Kofte oldu. Erken oyunu iyi oynayan Wildcats dakika 6’da 2 bin altın rakibinin önüne geçti. Her geçen dakika açılan bu altın farkı ile birlikte dakika 10’da 5 Ronin’in hatasını cezalandıran Wildcats yaklaşık 6 bin altın öne geçmişti. Oyunun ilk dakikalarından itibaren Wildcats üstünlüğü ile geçen karşılaşmada dakika 23’de baronu almak isteyen Wildcats rakip ormancıya baronu çaldırdı.

Dakika 27’de ejder ruhunu sonrasında ise takım savaşını kazanan Wildcats oldu. Dakika 30’da bu sefer Baron’u almayı başaran Wildcats sonrasında orta koridor inhibitörünü aldı. Baron güçlendirmesiyle alt koridordan ilerleyen Wildcats önce inhibitörü sonra Nexus’u düşürmeyi başardı. Karşılaşmanın galibi Wildcats olurken maçta MVP Kofte seçildi.

DP vs SUP

Günün üçüncü karşılaşmasında Dark Passage ve Papara SupperMassive karşı karşıya geldi. Günün en çok beklenen karşılaşmasında ilk dakikada alt koridora 5 kişi giden SUP ilk kanı almayı başardı skoru alan isim Serin oldu. İlk kanı veren Bini 3. dakikada 2’de 2 yapmayı başardı. Erken oyunda eşit bir mücadele izlediğimiz karşılaşmada orta oyuna geldiğimiz dakika 15’de ikinci ejderini alan SUP oldu. Dakika 20’de ejderi ve takım savaşını kazanan SUP rakibinin 3 bin altın önündeydi. Dakika 25’de DP ejderi çalmayı başarsada sonrasında katliam yapan SUP kolay bir Baron aldı. Baron güçlendirmesiyle üst ve orta koridor inhibitörlerini aldıktan sonra alt koridordan kuşatma yapan SUP çıkan takım savaşını kazanınca maçı bitirdi. SupperMassive ligde 4. galibiyetini alırken maçın MVP’si Haru seçildi.

FUT vs NSR

Günün son karşılaşmasında Nasr Esports ve FUT Esports karşı karşıya geldi. Dakika 4’de alt koridora baskına gelen Typhoon ilk kanı veren isim oldu. Erken oyunu iyi oynayan FUT maçın 7. dakikasında yaklaşık 2 bin altın öne geçmeyi başardı. Orta oyuna kadar üstünlüğünü sürdüren FUT dakika 17’de 6 bin altın öndeydi. Çok fazla aksiyon olmayan karşılaşmada ilk takım savaşı dakika 22’de gerçekleşti savaşı kazanan FUT kolay bir Baron aldı. Baron güçlendirmesiyle orta koridor inhibitörünü aldıktan sonra alt koridor inhibitör kulesini kuşatırken çıkan takım savaşında bire bir değişim yaşanınca kuşatmayı bırakmak zorunda kaldı. Dakika 27’de üst koridor inhibitörünü alan FUT dağ ruhunu aldı. Alt koridordan ilerleyen FUT çıkan takım savaşını kazandıktan sonra maçı bitirdi. FUT Esports 4. galibiyetini alırken maçın MVP’si Asper seçildi.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)