T1 SON YARI FİNAL BİLETİNİN SAHİBİ OLDU!

Dünya Şampiyonası çeyrek finallerinin son karşılaşmasında T1 ve LNG Esports karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 3-0 kazanan T1 son yarı final biletinin sahibi olurken, LNG Esports turnuvaya veda etti.

Serinin ilk maçında erken oyundan itibaren rakibin bireysel hatalarını iyi değerlendiren T1 öne geçmeyi başardı. Orta oyunda üstünlüğünü koruyan T1 dakika 24’e gelindiğinde dördüncü ejderha için gerçekleşen takım savaşını kazanıp alev ruhunun sahibi oldu ve sonrasında kolay bir Baron aldı. Bu noktada T1 yaklaşık 7 bin altın öne geçmiş maçı bitirmeye hazır görünüyordu. Baron güçlendirmesi ile yapılan kuşatma sırasında çıkan son takım savaşını kazanan T1 ilk maçı kazanarak seride öne geçmeyi başardı.

Serinin ikinci maçında erken oyunda eşit geçen mücadelenin ardından orta oyuna geldiğimizde ilk maçta olduğu gibi 3 ejderhayı hanesine yazdırmayı başaran T1 aynı senaryo ile dakika 24’te dördüncü ejderha için gerçekleşen takım savaşını kazandı ve ejderha ruhunun sahibi oldu. Dakika 30’da rakip ormanda Zeus’u yakalamak isteyen LNG istediğini alamadı ve çıkan takım savaşı felaketin habercisi oldu. Katliamın ardından orta koridordan maçı bitirmeye giden T1 ikinci maçı kazanarak galibiyete bir adım daha yaklaştı.

Serinin üçüncü maçında alt koridor odaklı bir oyun oynayan LNG başta istediğini alıyor gibi görünsede Gumayusi ve Faker’ın iyi oyunuyla T1 erken oyunda üstün çıkan taraf oldu. Dakika 23’te ilk iki maçta olduğu gibi ejder ruhunun sahibi olan T1, Zeus’un yan koridorda kurduğu baskı sayesinde bütün dış kuleleri alarak LNG’nin elini kolunu bağlamayı başardı. Yapılan kuşatmalara Zeus’un dürtmesinden dolayı karşılık veremeyen LNG yavaş yavaş maçı kaybetti. Serinin üçüncü ve son maçını kazanan T1 yarı finale çıkmayı başardı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)