T1 SON WORLDS 2023 FİNAL BİLETİNİN SAHİBİ OLDU!

Dünya Şampiyonası yarı finallerinde son final bileti için JD Gaming ve T1 karşı karşıya geldi. Karşılaşmadan 3-1 galip olarak ayrılan T1 son Worlds 2023 final biletinin sahibi olurken JD Gaming mağlubiyetin ardından turnuvaya veda etti.

Worlds 2023 final karşılaşması Weibo Gaming ve T1 arasında oynanacak kazanan takımın Dünya Şampiyonu ünvanını elde edeceği karşılaşma 19 Kasım’da gerçekleşecek.

KARŞILAŞMA ÖZETİ

Serinin ilk maçında erken oyunda üst ve alt koridorda elde ettiği üstünlük ile öne geçen T1 orta oyunda dominant performansını sürdürmeyi başardı. Dakika 24’te Baron için verilen savaşı kazanan T1 katliamın ardından orta koridordan ilerleyerek maçı bitirdi. Temiz bir galibiyet ile karşılaşmaya önde başlayan takım T1 oldu.

Serinin ikinci maçına seviye 1’de T1’ın rakip ormana yaptığı baskın ile başlandı. Baskından üstün çıkan taraf T1 olurken erken oyunun ilerleyen dakikalarında Kanavi’nin bulduğu skorlar ile birlikte eşit bir mücadele izledik. Orta oyunda T1’ın yaptığı hataları affetmeyen JDG maçta öne geçmeyi başardı. Üstünlüğünü sabırlı ve başarılı makro oyunu ile sürdüren JD Gaming yavaş ve emin adımlarla ikinci maçı kazanarak seride durumu eşitlemeyi başardı.

Serinin üçüncü maçında karşılıklı skorların alındığı eşit geçen erken oyunun ardından dakika 17’de üçüncü ejderha için çıkan takım savaşını Oner’in harika oyunu ile kazanmayı başaran T1 kendileri adına üçüncü ejderhayı almayı başardı. Dakika 21’de Baron güçlendirmesini almayı başaran T1, 369’u düşürmek için fazla ileri gidince rakibine hiç vermemeleri gereken 3 skoru kaptırdı. Dördüncü ejderhayı rakibinden çalmayı başaran Kanavi, T1’ın ejder ruhunu almasına izin vermedi.

Dakika 27’de orta koridorda rakip ormancıyı düşürmeyi başaran JD Gaming sonrasında Baron güçlendirmesini alırken karşılığında T1 ejderha ruhunu aldı. Dakika 30’da Baron güçlendirmesi ile orta koridor ikinci kulesini kuşatan JD Gaming kuleyi aldıktan sonra Faker’ın başlattığı takım savaşını kaybetti. Kayıpsız yapılan katliamın ardından orta koridordan maçı bitirmeye giden T1 üçüncü maçı kazanarak bir kez daha öne geçmeyi başardı.

Serinin dördüncü ve son maçında hemen hemen eşit geçen erken oyunda JD Gaming yaklaşık 2 bin altın öne geçmeyi başardı. Dakika 20’de rakip ormanda yakalanan Kanavi’nin ölümünün ardından hızlı bir Baron alan T1 maçta öne geçmek için aradığı şansı buldu. Dakika 22’de Oner attığı çarp ile takımına üçüncü ejderini kazandırırken çıkan takım savaşını karşılıksız 3 skor ile T1 kazandı. Üst koridorda arka arkaya yakalanan JDG üst ve orta koridor dış kulelerini kaybetti.

Dakika 27’de dördüncü ejderha için çıkan takım savaşında Kanavi hatasının ardından ölünce takım savaşını kazanan T1 ejderha ruhunun sahibi oldu. Ejderhanın ardından kolay bir Baron alan T1 üç koridordan yaptığı kuşatma ile üç inhibitörü yıkmayı başardı. Çıkan son takım savaşında yapılan katliamın ardından maçı kazanan T1 seriyi 3-1 kazanarak Worlds 2023 finaline çıktı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)