T1 2023 DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU!

19 Kasım’da gerçekleşen Worlds 2023 Final karşılaşması oynandı. Yarı finallerde Bilibili Gaming’i 3-2 mağlup eden Weibo Gaming ve JD Gaming’i 3-1 mağlup eden T1 dünya şampiyonu ünvanı için mücadele etti. Karşılaşmayı 3-0 kazanan T1 dördüncü kez dünya şampiyonu oldu.

Worlds 2023’ün en değerli oyuncusu Zeus seçilirken T1’ın şampiyonluğu ile birlikte Faker kariyerinde dördüncü kez dünya şampiyonu olan ilk oyuncu oldu.

KARŞILAŞMA ÖZETİ

Serinin ilk maçında Weiwei’nin dakika 3’te orta koridora yaptığı baskın ile ilk kan skorunu Xiaohu alırken skoru veren isim Faker oldu. Dakika 6’da ilk ejderhayı ve dakika 8’de ilk vadinin alametini almayı başaran T1 sonrasında Crisp’i yakalayarak ilk skorunu buldu. Üst koridora yapılan karşılıklı baskınların sonunda erken oyun eşit tamamlandı.

Dakika 18’de üçüncü ejderhayı alan WBG ilk ejderine sahip olurken T1 karşılığında orta koridordan alameti kullanarak ilk kuleyi düşürdü. Ejderha sonrası karşılıksız 3 skor bulmayı başaran T1 rakibinin 2 bin altın önüne geçti. Dakika 21’de rakip üst ormanda başlattığı takım savaşını kaybeden WBG sadece Faker’ı düşürmeyi başardı. Katliam sonrası Baron güçlendirmesini alan T1 alt ve orta koridordan kuşatmaya başladı.

Dakika 29’da bulut ruhunu ve Baron güçlendirmesini alan T1 tüm dış kuleleri almış üst ve orta koridor inhibitör kulelerini kuşatmaya başlamıştı. Çıkan takım savaşını kazanan T1 inhibitörleri düşürdükten sonra maçı bitirmeye gitti. İlk maçı kazanan T1 seriye önde başladı.

Serinin ikinci maçında dakika 7’de üst koridora yapılan baskın sonrası TheShy fazla öne çıkınca rakibi Zeus’a ilk kan skorunu kaptırdı. İlk iki ejderhayı WBG almayı başarırken T1 erken oyunu yaklaşık 2 bin altın önde kapattı.

Dakika 17’de üçüncü ejderha için gerçekleşen takım savaşını kazanan T1 kendilerinin ilk ejderini almayı başardı. Dakika 20’de orta koridorda WBG’in başlattığı takım savaşı T1’ın aldığı karşılıksız 2 skor ile sonuçlandı.

Dakika 27’de Baron güçlendirmesini alan T1 olurken sonrasında çıkan takım savaşı skorsuz sona erdi. Dakika 29’da üst koridor ikinci kulesini kuşatan T1 başlattığı son takım savaşını ilk maçta olduğu gibi Zeus’un inanılmaz hasarı ile kazanmayı başardı. Karşılıksız alınan 4 skorun ardından maçı bitiren T1 şampiyonluğa sadece bir galibiyet uzaktaydı.

Serinin üçüncü ve son maçında dakika 3’te üst koridora yaptığı baskın ile ilk kan skorunu Oner alırken skoru veren isim TheShy oldu. Üst koridora yapılan karşılıklı baskınların ardından Weiwei takımını öne geçirmeyi başardı. Dakika 11’de oyunun ve kendilerinin ikinci ejderhasını almayı başaran T1 takım savaşını kazanarak altın farkını kapatmayı başardı.

Dakika 17’de üçüncü ejderha için gerçekleşen takım savaşını Keria başlatırken Faker son noktayı koydu. Takım savaşını ve ejderhayı kazanan T1 ejder ruhunu almaya sadece bir ejderha uzaktaydı. Dakika 20’de üst koridorda başlattığı takım savaşı ile karşılıksız 3 skor bulan T1 sonrasında kolay bir Baron aldı.

Dakika 23’te kendilerinin alt ormanında Keria’yı yakalayan WBG rakibini düşüremeyince çıkan takım savaşını karşılıksız alınan 4 skor ile kazanan T1 orta koridor inhibitörünü düşürdükten sonra dördüncü ejderhayı alarak okyanus ruhunun sahibi oldu. Dakika 25’te üst koridorda Zeus’u yakalayan WBG yine benzer bir şekilde o ilk skoru bulamayınca arka arkaya verilen 4 skorun ardından savaşı kaybetti. T1 orta koridordan maçı bitirmek için ilerledi ve serinin üçüncü maçını kazandı. Karşılaşmayı 3-0 kazanan T1 2023 Dünya Şampiyonu oldu!

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)