Sony Interactive Entertainment İş Gücünde Azalmaya Gitti

Sony Interactive Entertainment, işgücünde azaltmaya gittiğini duyurdu. Bu azalmadan etkilenenler arasında PlayStation Studios da yer almakta.

ABD merkezli stüdyoları ve grupları, işgücünde azalma yaşayanlar şunlardır:

  • Insomniac Games, Naughty Dog ve Teknoloji, Yaratıcılık ve Destek ekipleri

İngiltere ve Avrupa merkezli stüdyolar için önerilenler şunlardır:

  • PlayStation Studios’un Londra Stüdyosu’nun tamamen kapatılması  
  • Guerrilla ve Firesprite’ta azalmalar olması

Bu, PlayStation Studios’un diğer ekiplerinde de bazı daha küçük azalmalara ek olarak gerçekleşmektedir.

PlayStation Stüdyolarının başındaki Hermen Hulst yapığı açıklamada;

PlayStation Studios’un bilinen kalite çıtasında, PlayStation Studios’un bilinen etkileşimli, hikaye odaklı hikayeler sunması, işletme şeklimizi yeniden değerlendirmeyi gerektiriyor.

Sosyal, çevrimiçi deneyimleri sunmak ve sürdürmek – PlayStation oyuncularının dünyalarımızı farklı yollarla keşfetmelerine izin vermek – ayrıca PC ve Mobil gibi ek cihazlara oyunlar sunmak, farklı bir yaklaşım ve farklı kaynaklar gerektiriyor.

Bu zorlukların üstesinden gelmek için PlayStation Studios büyümek zorundaydı. Harika ve başarılı Stüdyoları ailemize dahil ettik. Yeni teknoloji ve ortaklıklara yatırım yaptık. Endüstri içinden ve ötesinden yetenekler kazandık.

Ancak büyüme kendisi bir hedef değil. PlayStation Studios, birlikte çalışmanın yollarını sürekli olarak keşfetmeye, çaba birleştirmeye ve oyun sınırlarını zorlayan ve sizden beklediğimiz deneyimleri sunmaya odaklanmıştır.

Stüdyolarımızı ve portföyümüzü inceledik, farklı geliştirme aşamalarındaki projeleri değerlendirdik ve bazı projelerin ilerlemeyeceğine karar verdik.

Bu projeler üzerinde çalışmayı durdurma kararının, takım üyelerinin yetenekleri veya tutkularının bir yansıması olmadığını belirtmek isterim.

Felsefemiz her zaman yaratıcı deneyimlere izin vermektir. Bazen harika fikirler harika oyunlara dönüşmez. Bazen, bir proje piyasa veya endüstrideki değişiklikler sonucunda plan değişikliğine uğrar.

Şirketten yetenekli bireylerin ayrılmasını derinden üzgünüm. Onların çalışmalarına derin bir hayranlık, takdir ve saygı duyuyorum.

PlayStation Studios, sevilen markalarımızı evrim geçiren ve hayranlarımıza en yüksek kalitede yeni oynanış deneyimleri sunan bir yaratıcı öncülük kuruluşu olmaya devam edecektir. Devam eden desteğiniz için hepinize teşekkür ederim.

İfadelerine yer verdi.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)