Resident Evil 4 Remake PlayStation 4 için onaylandı

Vodafone FreeZone yeni bir kampanya başlattı: PC Game Pass kampanyası. Biz de yeni serimizde PC Game Pass’teki oyunlara yakından bakacağız ve sizlere Game Pass’i tanıtmaya çalışacağız.

Capcom Tokyo Game Show 2022’de yaklaşmakta olan Resident Evil 4 Remake için onay verildiğini açıkladı ve önümüzdeki ay detaylar paylaşılacak.

Serinin hayranları merakla Resident Evil 4 Remake duyurusu için heyecanla bekliyorlardı. Capcom, Tokyo Game Show 2022’de beklenen açıklamayı yaptı. Detaylar için önümüzdeki ayı işaret eden firma ilk olarak hangi platform için çıkacağını da an itibariyle paylaştı.

Residen Evil 4 Remake için geri sayım başladı

Capcom sonunda beklenen açıklamayı yaptı. Resident Evil 4 Remake PlayStation 4 için onaylandı. Oyun hakkında daha fazla detay Capcom’un Ekim ayında ev sahipliği yapacağı özel bir etkinlikte açıklanacak. Resident Evil 4 Remake uzun yıllardır konuşuluyordu zaten fakat firmadan bir türlü açıklama gelmemişti. Nihayet Capcom, haziran ayında o duyuruyu yaptı. Capcom, Resident Evil 4’ün remake çalışmasını duyurduktan sonra 24 Mart 2023 çıkış tarihini ve PC, PS5 ve Xbox Series X için çıkış yapacağını söylemişti.

PS4 ve PS5 için merakla beklenen Resident Evil 4 ten bir görüntü

İlk duyurusunda Capcom eski konsollara hiç  yer vermemişti. O nedenle çoğu oyuncu Resident Evil 4 Remake için yeni nesil konsolların uygun olacağını düşündü. Ancak Capcom, Resident Evil 4 Remake lansmanı esnasında PlayStation 4 için de mevcut olacağının müjdesini oyuncularla paylaştı. Duyuru esnasında PlaySation 4 üzerinde bir sunum yapılmadı. Yapım için daha fazla bilgi almak isteyen oyuncuların Ekim ayındaki özel Residetr Evil sunumunu izlemeleri gerekecek, ancak bu sunum için tarih ve saat bilgisi paylaşılmadı. Şimdiden Resident Evil 4 Remake PlayStation 4 için gelecek olması eski konsol sahiplerinin yüzünü güldürmeye yetti bile.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Nintendo Direct etkinliğinde yapılan açıklamada, dört adet Resident Evil oyunu Switch için gelecek duyurusu heyecanla karşılanmıştı. Oyunun Xbox One ve Nintendo Switch sürümleri de duyurulmadı yani sadece PlayStation 4 için gelecek olması ise oldukça şaşırtıcı bir hareket oldu.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)