2024 SEZONU MSI & WORLDS DEĞİŞİKLİKLERİ

Yeni 2024 Sezonu ile birlikte Riot Games uluslararası League of Legends turnuvalarında bazı değişikliklere gitti. Yapılan değişikliklerin önemli bir kısmını sizler için derledik.

Bu sezon LEC, LCS, LCK ve LPL’in her biri Dünya Şampiyonası’na üç takım gönderecek. Buna ek olarak PCS ve VCS’ten ikişer, LLA ve CBLOL’den birer takım turnuvaya katılacak.

Turnuva tarihinde ilk kez, MSI şampiyonu takım Dünya Şampiyonası’nda bir yeri garantileyecek. Bu aynı zamanda takımın ait olduğu bölgenin de turnuvada fazladan bir yer kazanması anlamına geliyor. Ayrıca MSI’da en iyi performansı gösteren ikinci bölge de ilave bir yer kazanacak.

Ayrıca LEC dışındaki bölgesel liglerden MSI’da başarı gösterip Worlds’e katılım hakkı kazanan takımların, elde ettikleri bu hakkı kaybetmemek için Yaz Mevsimi Finallerine katılım hakkı kazanması şart koşulurken, LEC takımlarının LEC Bölge Finali’ne katılması şartı eklendi.

MSI 2024, 1-19 Mayıs tarihlerinde Çin’in Çengdu şehrinde gerçekleşecek.

Dünya Şampiyonası’nın ön eleme ve İsviçre usulü aşaması Berlin’de, tadilatı yeni yapılan Riot Games Arena’da gerçekleşecek. Ardından çeyrek final ve yarı finaller için Fransa’nın başkenti Paris’teki Adidas Arena’ya gideceğiz.

2024 Dünya Şampiyonası 25 Eylül – 2 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)