MSI 2023 ÖN ELEME B GRUBU 1. GÜN KARŞILAŞMALARI TAMAMLANDI

Londra’da gerçekleştirilen MSI 2023 ön eleme karşılaşmaları ile başladı. Turnuvanın birinci gününde B grubu karşılaşmalarını izledik. Günün ilk karşılaşmasında PSG Talon ve Detonation FocusMe karşı karşıya geldi. Günün ikinci karşılaşmasında ise G2 Esports ve LOUD karşı karşıya geldi.

Günün ilk karşılaşmasında serinin ilk maçını yapılan ufak hatalar ve verilen birkaç skor dışında temiz bir galibiyet alarak kazanan PSG oldu. Serinin ikinci maçında erken oyuna oldukça iyi başlayan DFM orta oyunda ve geç oyunda yapılan hatalarla maçı kapatmakta zorluk yaşayınca 50 dakikanın sonunda ikinci maçı kazanan PSG 2-0 aldığı galibiyet ile bir üst tura çıkmayı başardı.

Günün ikinci karşılaşmasında serinin ilk maçında G2 Esports orta koridorda Nautilus tercihinde bulundu. Erken oyunda eşit geçen mücadelenin ardından orta oyunda maçın hakimiyetini eline alan LOUD oldu. Kazanılan bir takım savaşıyla birlikte maça geri dönüş şansı yakalayan G2 Esports Jinx’in üç eşyaya ulaşması ile birlikte aradığı hasar kaynağını bulmayı başardı. Sonraki takım savaşlarını kazanan G2 hataya yer vermeden maçı kazanmayı başardı. Serinin ikinci maçında erken oyunda yapılan rotasyonlar ile rakibine adeta makro oyun dersi veren G2 ilk 10 dakikada 6 bin altın öne geçmeyi başardı. Rakibine oyun yapma şansı tanımayan G2 dominant bir performans ile ikinci maçı kazanarak aldığı 2-0 galibiyet ile ikinci turda PSG’nin rakibi oldu.

Birinci günde karşılaşmalarını kaybeden DFM ve LLL kaybedenler karşılaşmalarında eşleşti bir sonraki tura çıkabilmek için mücadele edecekler.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)