MSI 2023 ÖN ELEME AŞAMASINDAN ANA TURNUVAYA ÇIKAN İKİNCİ İSİM BELLİ OLDU!

MSI 2023 ön eleme aşamasında B grubu finalinde G2 Esports ve PSG Talon karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 2-0 kazanan G2 Esports ön eleme aşamasından ana turnuvaya çıkan ikinci isim oldu! PSG Talon ise bugün oynanacak DFM vs LOUD serisinin kazananı ile eşleşecek.

KARŞILAŞMA ÖZETİ

Serinin ilk maçına 3. seviyede üst koridorda 3v2 gerçekleştirilen kule altı ile başladık. İlk kanı alan oyuncu Yike olurken skoru veren isim JunJia oldu. Erken oyunda yapılan başarılı baskınlar ve bulunan kule altı skorlarla yaklaşık 5 bin altın öne geçmeyi başaran G2 Esports olurken PSG Talon birkaç geri dönüş skoru bulmayı başardı. Baron almak konusunda fazla ısrarcı olan G2 rakibine 5 karşılıksız skor ve bir Baron kaptırmış oldu. Orta oyunda altın farkı 2 bin civarına düşmüş PSG maça geri dönüş şansı yakalamışken dakika 34’de ejderi alan PSG takım savaşını kaybederek rakibine Baron hediye etmiş oldu. Dakika 39’da Yike ejderi çalarak takımına ejder ruhunu kazandırmayı başardı. Sonrasında çıkan takım savaşını kazanan G2 Esports serinin ilk maçını bitirerek seriye galibiyet ile başladı.

Serinin ikinci maçında seviye 1’de karşı ormana giren BrokenBlade ilk kan skorunu almayı başarırken skoru veren isim Azhi oldu. Alt koridora 4 kişi kule altı yapan G2 Esports arka arkaya 3 skor bulmayı başardı. Erken oyunu 2 bin altın önde kapatan G2 Esports orta oyunun ilk dakikalarında arka arkaya kazandığı iki takım savaşıyla birlikte altın farkını 5 bine çıkarmayı başardı. Dakika 22’de rakibini Baron ile yemleyen G2 Esports bir takım savaşı daha kazanarak kolay bir Baron aldı. Dakika 24’de alt koridorda çıkan takım savaşını kazanan G2 oyunu bitirmeye yakındı ama bitirmeyi başaramadı. Dakika 26’da son takım savaşını kazanan G2 serinin ikinci maçını kazanarak ana turnuvaya katılma hakkı kazandı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)