MSI 2023 ÖN ELEME AŞAMASI 4. GÜN KARŞILAŞMALARI TAMAMLANDI

Dün oynanan karşılaşmalarla birlikte MSI 2023 ön eleme aşamasında 4. gün karşılaşmaları tamamlandı. Kaybedenlerin turnuvaya devam etmek için karşı karşıya geldiği mücadelenin sonucunda GAM Esports ve Detonation FocusMe turnuvaya veda eden isimler oldu.

Günün ilk karşılaşmasında Movistar R7 ve GAM Esports karşı karşıya geldi. Serinin ilk maçında erken oyuna orta koridor, ormancı ve üst koridor üçlüsünün iyi performansı ile başlayan R7 elde ettiği üstünlükle maça önde başlamayı başardı. Erken oyunun sonunda dakika 14’de rakip ormanda oyun kovalayan R7 çıkan takım savaşını kaybedince elde ettiği üstünlüğü kaybetti. Dördüncü ejderi rakibinden çalan Levi rakibin ejder ruhunu almasını önledi ve sonrasında çıkan takım savaşını kazanan GAM kolay bir Baron aldı. Orta oyunda Mireu’nun hatalarını iyi değerlendiren GAM maçı kazanmaya çok yakındı. Oyunun 6. ejderini alan R7 ejder ruhunu elde etmeyi başardıktan sonra çıkan takım savaşını kazanınca 3 inhibitör kulesi ve 2 inhibitör verdiği maça geri dönerek maçı kazandı.

Serinin ikinci maçında erken oyunda karşılıklı skorların alındığı eşit bir mücadele izledik. Ceo’nun çabalarına rağmen GAM takımını sırtlayan Levi ile birlikte orta oyunu önde kapattı. Ejder ruhunu alan takım GAM Esports olurken sonrasında Baron kararı veren R7 Levi’nin Baron’u çalmasının ardından takım savaşını kaybedince R7 felaketi yaşadı. Eşit geçen mücadelede Levi’nin olağanüstü performansı ile kazanan GAM seride eşitliği sağlamayı başardı.

Serinin üçüncü ve son maçında erken oyunda ilk maçtakine benzer bir senaryo izledik tek fark Bong’un üst koridorda 1v2 oynamasıydı. Levi üst koridora kamp kurarken Oddie alt koridor odaklı oynamayı tercih etti. Orta oyun boyunca erken oyunda elde ettiği üstünlüğü kullanan R7 kendilerine 3. ejderi kazanmıştı. Dördüncü ejderi çalmayı başaran Levi karşılığında verdiği skorun ve kaybedilen takım savaşının ardından rakibine Baron vermiş oldu. Alt ve orta koridor inhibitörünü alan R7 çıkan takım savaşını kazanınca son maçı kazanmayı başardı. Seriyi 2-1 kazanan R7 kaybedenler ikinci turunda Golden Guardians ile eşleşti.

Günün ikinci karşılaşmasında Detonation FocusMe ve LOUD karşı karşıya geldi. Serinin ilk maçına ilk kan ile başlayan DFM sonrasında verdiği 4 skor ile erken oyunda üstünlüğü rakibine kaptırdı. Elde ettiği üstünlükle dakika 21’de Baron almayı başaran LLL alt ve orta koridor inhibitör kulelerini aldıktan sonra gerçekleşen takım savaşını kazanınca 24 dakika süren kolay bir galibiyet aldı.

Serinin ikinci maçında erken oyunda yapılan iyi baskınlarla önde başlayan DFM dakika 13’de yaptığı hatalı savaş sonucunda rakibine karşılıksız 3 skor vererek üstünlüğü kaptırdı. Dakika 19’da Steal’i yakalayan LLL dakika 20’de Baron ile birlikte karşılıksız 2 skor almayı başardı. LLL orta koridor inhibitörünü aldıktan sora alt koridorda yapılan kuşatma sırasında çıkan takım savaşını kazanınca katliam sonrası maçı bitirmeyi başardı. Karşılaşmayı 2-0 kazanan LOUD kaybedenler ikinci turunda PSG ile eşleşti.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)