MSI 2023 LONDRA’DA GERÇEKLEŞECEK

Bu yıl gerçekleşecek MSI (Mid-Season Invitational) turnuvası İngiltere’nin başkenti Londra’da 2-21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Ayrıca MSI formatında değişiklikler gerçekleşti gelin MSI formatına birlikte bakalım.

MSI’da artık 11 takım yerine 13 takımın mücadelesini izleyeceğiz. Artık iki aşamadan oluşacak MSI’da artık ön eleme aşaması yer alacak.

Play-in aşaması:

Bu aşamada LEC, LCS ve LPL liglerini 2. sırada tamamlayan takımlarını gönderirken, LLA, CBLOL, PCS, VCS ve LJL liglerini birinci sırada tamamlayan 1 takımı yollayacak toplam 8 takım. Bu 8 takım iki gruba ayrılarak ikili eleme karşılaşmaları oynayacaklar karşılaşmalar BO3 (3 maçlık seriler) halinde oynanacak.

Play-in (ön eleme) aşaması gruplarının birincileri ve kaybedenler karşılaşmasının kazananı ile birlikte toplam 3 takım bir üst tura çıkmaya hak kazanacaklar.

Play-off aşaması:

Ön elemeden bir üst tura çıkan 3 takım ile birlikte kalan 5 takım (LEC1, LCS1, LPL1, LCK1 ve LCK2) toplam 8 takım bu aşamada mücadele edecek. Bu aşamadaki karşılaşmaların tamamı BO5 (5 maçlık seriler) halinde oynanacak. LCK geçtiğimiz sezon Dünya Şampiyonası’nı kazandığı için 2 takımı doğrudan bu aşamaya katılacak.

Comments (2)

  1. MSI 2023 PLAY-IN AŞAMASI EŞLEŞMELERİ BELLİ OLDU! – İTCE-Spor

    […] 2023 format özetine buradan […]

  2. MSI 2023 PLAY-IN AŞAMASI EŞLEŞMELERİ BELLİ OLDU! – ITC

    […] MSI 2023 format özetine buradan ulaşabilirsiniz. […]

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)