MSI 2023 FİNALLERİNDE GEN.G VS G2 ESPORTS KARŞILAŞMASINI KAZANAN GEN.G OLDU!

Finallerin ilk gününde Gen.G ve G2 Esports karşı karşıya geldi. Beş maçlık seriyi 3-1 kazanan Gen.G bir üst tura çıkmayı başarırken G2 Esports ise kaybedenler grubundan yoluna devam edecek. G2 Esports’un bir sonraki rakibi MAD Lions vs T1 serisinin kaybedeni olacak.

Serinin ilk karşılaşmasına aslında iyi başlayan G2 Esports erken oyunun sonunda alamet savaşını kaybettiği ana kadar eşit bir mücadele sergiledi. Maçın ilerleyen dakikalarında Gen.G daha iyi takım savaşı yapan takım olarak üstünlüğü eline aldı. Chovy’nin Ahri performansı göz kamaştırırken serinin ilk maçını Gen.G kazandı.

Serinin ikinci maçında Gen.G alt koridorda yakaladığı üstünlük ve başarılı kule altı baskınları ile üstünlüğü eline aldı ve ciddi bir altın farkı açmayı başardı. Oyun boyunca neredeyse hata yapmayan Gen.G serinin ikinci maçını 20 dakikanın altında bitirdiği dominant bir performans ile kazanmayı başardı.

Serinin üçüncü maçında eşit bir mücadele izlediğimiz erken oyun ilk iki maça kıyasla daha yavaş ilerledi. Baron vadide yerini aldığında üst koridorda rakip ormancıyı kovalayan Gen.G oyuncuları kovalama uzun sürünce kapana kısıldı. Bulunan skorların ardından G2 Esports kolay bir Baron aldı. Gen.G’nin hatalarını iyi değerlendirmeyi başaran G2 Esports serinin üçüncü maçını kazanmayı başardı.

Serinin dördüncü maçında yine üçüncü maçta olduğu gibi eşit bir mücadele izledik. Orta oyunda verilen karşılıklı skorların ardından dakika 26’da Baron için verilen takım savaşı G2’nun felaketi oldu. Katliamın ardından kolay bir baron alan Gen.G baron güçlendirmesi ile alt koridordan ittirirken çıkan takım savaşını kazanarak katliamın ardından dördüncü maçı kazandı. Seriyi 3-1 kazanan Gen.G oldu.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)