MSI 2023 ANA TURNUVA SON BİLETİNİ GOLDEN GUARDIANS KAZANDI

MSI 2023 ön eleme aşaması dün oynanan kaybedenler finali ile sona erdi. Beş maçlık seride PSG talon ve Golden Guardians karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 3-0 kazanan Golden Guardians ön elemeleri geçerek ana turnuvaya katılım hakkı kazanırken PSG Talon son şans mücadelesini kaybederek turnuvaya veda etti.

KARŞILAŞMA ÖZETİ

Serinin ilk maçında olağan dışı bir alt koridor eşleşmesi gördük. GG’nin Kaisa ve Sett alt koridoru karşısında PSG Ezreal ve Karma tercihinde bulundu. Erken atılan alt koridor baskını ile ilk kan skorunu alan oyuncu River olurken skoru veren isim Woody oldu. Erken ve orta oyunda verilen 3 skor ve 3 ejder dışında hata yapmayan Golden Guardians Dakika 33’de Baron’un ardından takım savaşını kazanınca serinin ilk maçını kazanmayı başardı.

Serinin ikinci maçında yedinci dakikada alt koridora yapılan baskın ile ilk kan skorunu alan oyuncu Stixxay olurken skoru veren isim Woody oldu. Dakika 9’da River’ın elinden vadinin alametini çalan isim JunJia olurken karşılığında skor verdi. Erken oyunun sonlarında alt koridor kulesinin altında gerçekleşen takım savaşı Golden Guardians için iyi gitmedi alınan 2 skora karşılık 4 skor alan PSG maça geri dönüş şansını buldu. Dakika 27’de ejder ruhunu alan Golden Guardians sonrasında çıkan takım savaşını kazanarak kolay bir Baron elde etti bu savaş maçın kırılma anıydı. Üst koridorda gerçekleşen takım savaşını kazanan GG serinin ikinci karşılaşmasını kazanmayı başardı.

Serinin üçüncü maçında ilk iki maçta olduğu gibi alt koridora atılan baskın ile ilk kanı döken GG olurken skoru alan isim Stixxay oldu. Erken oyunda eşit geçen mücadelenin ardından üçüncü ejder savaşında ilk takım savaşı yapıldı. Takım savaşını ucu ucuna yaşayan Golden Guardians kazanarak kaybettikleri ejderin karşılığında Baron almayı başardı. Orta oyunda üstünlüğünü koruyan Golden Guardians aldıkları ikinci Baron’un ardından maçı bitirmek için hazırdı. Son takım savaşında Stixxay Beşte Beş yapmayı başaramasada karşılaşmayı kazanan Golden Guardians ana turnuva biletini kaptı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)