MISA ESPORTS 2024 TCL KADROSUNU DUYURDU!

Geçtiğimiz perşembe günü Metin2 özel sunucuları ile tanınan Misali2 markasının Misa Esports adı ile League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’ne katıldığı duyuruldu. Cumartesi günü ise Misa Esports 2024 Kış Mevsimi’nde mücadele edecek kadrosunu duyurdu.

Takımın baş koçu olarak Japone tercih edilmiş. Japone ilk koçluk görevini geçtiğimiz yıl Yunan takımı Team Phantasma’da yapmış görevde olduğu süre içerisinde takımı sezonu ikinci bitirerek mevsim finallerine katılmaya hak kazanmıştı. Mevsim finallerinde ilk turda ANO’ya mağlup olduktan sonra ikinci turda WLG’ye kaybeden takım mevsim finallerinden elenmişti.

KADROYU TANIYALIM

Takımın 21 yaşındaki Koreli üst koridor oyuncusu illima profesyonel kariyerine 2019 yılında Kingzone DragonX forması ile başladı. Geçtiğimiz son 2 yılda KDF Challengers forması giyen oyuncu Jax, Renekton, Ksante ve Gragas gibi dövüşçü şampiyonları sıklıkla oynamış, 2023 yılının başlarında yedeğe çekilmiş sonrasında tekrar kadroda yerini almıştı.

Takımın ormancısı Mojito zaten tanıdığımız ve bildiğimiz, tecrübeli bir oyuncu olmakla birlikte takımın iki Türk oyuncusundan birisi olarak belkemiği diyebiliriz.

Takımın bir diğer Koreli ismi Dice 19 yaşındaki orta koridor oyuncusu kariyerine 2020 yılında T1 Academy’de başlamış sonrasında GEN Challengers forması giymiş ve son olarak Japonya Ligi (LJL) temsilcisi Burning Core forması giymiş. Oldukça geniş bir şampiyon havuzuna sahip olsada çoğunlukla kontrol büyücülerini oynadığını söyleyebiliriz.

Takımın alt koridor ikilisi geçtiğimiz mevsim bir Alman takımı olan RNL ROAR formasını birlikte giymişti. Hollandalı nişancı Asza 2016 yılında kariyerine başlamış tecrübeli bir isim, destek oyuncusu Abagnale kariyerine 2020 yılında başlamış genç bir oyuncu olmakla beraber Nautilius, Rakan, Leona gibi içeri girebilen ve takım savaşı başlatan şampiyonları sıklıkla tercih ediyor.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)