MAD LIONS’IN FİNAL ÖNCESİ SADECE BİR ENGELİ KALDI

Dün akşam MAD Lions ve SK Gaming tamam devam karşılaşmasına çıktı. Serileri kazanan takım mevsim finalleri öncesi son engel olan KOI karşısına çıkmaya hak kazanacaktı. Uzun süren beş maçlık serinin sonunda kazanan MAD Lions oldu.

MAD VS SK (1. MAÇ)

Serinin ilk maçında dakika üç civarı üst koridorda kule altı deneyen MAD Lions, Markoon’un karşu baskını ile ilk kanı rakibine kaptırdı. Erken oyunda Nisqy ve Chasy’nin aldıkları tek başına öldürmeler ile 2 bin altın civarı rakibinin önüne geçen MAD Lions oldu. Dakika 24’de orta koridor ikinci kulesini düşüren MAD rakibinin tüm dış kulelerini yıkmayı başarmıştı. Dakika 25’de ejder öncesi attığı ışınlan ile güzel bir açıdan takım savaşına katılan Chasy takım savaşını takımına kazandırdı. Takım savaşı sonrası dağ ruhunu alan MAD Lions oldu. Orta oyunda MAD’in yaptığı hataları SK iyi değerlendirse de dakika 30’da MAD Baron Nashor’u katletti. Rakip mavi güçlendirme çevresinde Markoon ve Sertuss’u düşürmeyi başaran MAD Lions Baron güçlendirmesi ile orta koridordan maçı bitirmeye gitti. Seride ilk maçı MAD Lions kazandı.

SK VS MAD (2. MAÇ)

Serinin ikinci maçında Markoon üst koridora attığı baskın ile ilk kan skorunu Irrelevant’a kazandırdı. Eşit geçen erken oyunun sonunda orta oyuna geldiğimizde MAD ikinci ejderini aldıktan sonra SK çıkan takım savaşından 2 skor bulmayı başardı. Orta oyunda MAD Lions bir şeyler denedi ve istediğini alamadı rakibinin hatasını iyi değerlendiren SK Gaming 3 bin altın öne geçmeyi başardı. Dakika 24’de rakip ormancıyı yakalayıp öldüren SK kolay bir Baron aldı ama MAD karşılığında bir skor almayı başardı. Dakika 26’da alt koridorda gerçekleşen takım savaşını SK kazandı. Dakika 31’de orta koridorda gerçekleşen takım savaşı maçın kazananını belirledi savaşı kazanan SK orta koridordan ilerleyerek maçı bitirdi. Seride ikinci maçı kazanan SK Gaming seride durumu eşitledi.

MAD VS SK (3. MAÇ)

Seride üçüncü maçın erken dakikalarında alt koridor yakınlarında yakalanan Elyoya ilk kan skorunu Exakick’e verdi. Alt koridor odaklı bir maç izlediğimiz erken oyunda alt koridora attığı baskınlarla Elyoya takımını öne geçirmeyi başardı. Dakika 15’de Alamet öncesi Hylissang’in başlattığı takım savaşını MAD Lions kazandı.

Dakika 18’de üst nehir etrafında gerçekleşen takım savaşını MAD Lions kazandı savaş sonrası MAD rakibinin 9 bin altın önüne geçmeyi başardı. Dakika 21’de Baron’a başlayan MAD çıkan takım savaşını kazandı. Baron güçlendirmesiyle üst koridordan kuşatma yapan MAD çıkan takım savaşını kazanınca üst koridor inhibitörünü aldı. Bu kez alt koridordan kuşatma yapan MAD çıkan takım savaşını kazanınca maçı bitirdi. Üçüncü maçı kazanan MAD seride bir kez daha öne geçmeyi başardı.

SK VS MAD (4. MAÇ)

Serinin dördüncü maçında ilk kanı Nisqy alırken skoru veren isim Markoon oldu. Eşit geçen erken oyunun sonunda dakika 21’de ejder için çıkan savaşı SK Gaming kazandı. Savaş sonrası ejderi ve baronu alan SK rakibinin yaklaşık 5 bin altın önüne geçti. Dakika 32’de Baron güçlendirmesiyle üst koridordan kuşatma yapan SK çıkan takım savaşını kazandıktan sonra maçı bitirmeye gitti. Maçı kazanan SK Gaming bir kez daha seride eşitliği sağladı.

MAD VS SK (5. MAÇ)

Serinin son maçında dakika 2’de alt koridorda gerçekleşen 2v2 sonrası ilk kanı Exakick alırken skoru veren isim Carzzy oldu. Erken oyunun ilk 12 dakikasında harika oynayan MAD Lions 4 bin altın farkıyla öndeydi. Sonrasında MAD Lions birtakım hatalar yapmaya başladı. Elde ettikleri altın farkını kar topuna çeviremediler. Dakika 24’de orta koridorda Elyoya’yı düşüren SK Gaming barona girdi. MAD Lions çıkan takım savaşında 4 SK oyuncusunu düşürüp baronu durdurdu. Kolay alınan bir Baron ve ejderin ardından tüm dış kuleleri düşüren MAD Lions üst koridor kuşatmasında başlattığı takım savaşını kazandıktan sonra maçı bitirdi. Seriyi kazanan MAD Lions bu akşam KOI karşısına çıkacak. Kazanan takım finalde G2 Esports ile oynayacak.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)