LPL FİNALİ’NİN TEKRARINDA KAZANAN DEĞİŞMEDİ

MSI 2023’de ana turnuvanın 6. gününde JD Gaming ve Bilibili Gaming karşı karşıya geldi. İki takım en son Çin Ligi LPL Finali’nde karşı karşıya gelmiş karşılaşmada JD Gaming rakibi Bilibili Gaming’i 3-1 mağlup etmeyi başarmıştı. MSI’da gerçekleşen tekrar karşılaşmasında skor değişmiş olsada sonuç değişmedi. Karşılaşmayı 3-0 kazanan JD Gaming adını yarı finale yazdırmayı başarırken Bilibili Gaming kaybedenler grubunda G2 Esports ile eşleşti.

KARŞILAŞMA ÖZETİ

Serinin ilk maçında erken dakikalarda alt koridorda kule altına yapılan baskın ile ilk kan skorunu alan oyuncu knight olurken Elk geri dönüş skorunu almayı başardı. Erken oyunda alt koridora yatırım yapan JD Gaming ilk alamet için gerçekleştirilen takım savaşında yatırımının karşılığını aldı. Alameti ve karşılıksız 2 skoru alan JDG maçta öne geçmeyi başardı. İkinci ejderha öncesi takım savaşından üstün çıkan BLG takımının ikinci ejderhasını almayı başardı. Orta oyunun başında ikinci alameti ve sonrasında takım savaşını kazanan JD Gaming liderliği eline almış yaklaşık 6 bin altın öne geçmişti. Dakika 20’de üçüncü ejderhayı almayı başaran JDG sonrasında katliam yaptı. Dakika 22’de orta koridorda bir takım savaşı daha kazanan JDG kolay bir Baron almayı başardı. Baron güçlendirmesi ile kuşatma yapan JDG altın farkını 12 bin civarına çıkarmış maçı bitirmek için hazırdı. Son takım savaşını ve maçı kazanan JD Gaming oldu.

Serinin ikinci maçında seviye 2’de alt koridorda 2v2 savaşını kazanan JDG alt koridor ikilisi olurken ilk kan skorunu Ruler aldı. İlk ejderhayı alan JDG olurken Alameti BLG aldı. Alametin gözünü alamayan BLG çıkan takım savaşında karşılıksız 2 skor verdi. İkinci ejderha için gerçekleşen takım savaşında karşılıksız 2 skor alan BLG takımının ilk ejderini almayı başardı. Erken oyunun sonunda altın farkı yok denilecek kadar azdı ve eşit bir mücadele izlemiştik. Dakika 23’de orta koridorda takım savaşını kazanan BLG alınan 4 skorun ardından kolay bir Baron aldı. Dakika 32’de Baron’a başlayan JDG çıkan takım savaşını kazandı alınan 4 skora karşılık BLG knight skorunu almayı başardı ama JD Gaming için kolay bir Baron oldu. Dakika 39’da üst koridor kuşatması sırasında çıkan takım savaşını Ruler’ın harika oyunuyla kazanan JDG maçı bitirmeye gitti. Seride ikinci maçı kazanan JD Gaming oldu.

Serinin üçüncü ve son maçında alt koridorda ilk kan skorunu alan oyuncu ON olurken skoru veren isim MISSING oldu. Karşılıklı skorların alındığı erken oyunda eşit bir mücadele izledik. Orta oyunun başlarında arka arkaya gerçekleşen iki takım savaşını kazanan JD Gaming maçta liderliği eline almayı başardı. Ruler 7/0/3 oynadığı Zeri performansı ile can yakmaya başlamış oldukça öne geçmeyi başarmıştı. Dakika 22’de alt nehirde gerçekleşen takım savaşında katliam yapan JDG oyunun üçüncü ejderhasını almayı başardı. Sonrasında Baron’a giren JDG Baron’u çaldırmakla kalmayıp aldığı 1 skorun karşılığında 4 skor verdi. Baron güçlendirmesi ile kuşatma yapan BLG Elk’in önde yakalanmasıyla kuşatmasını sonlandırmak zorunda kaldı. Dördüncü ejderha öncesinde çıkan takım savaşını kazanan JDG alınan dört skorlar birlikte takımının üçüncü ejderini almayı başardı. Dakika 30’da rakip ormancıyı yakalayıp düşüren BLG Baron’a başladı ama JDG’nin izin vermeye niyeti yoktu çıkan takım savaşını kazanan JDG katliamın ardından kolay bir Baron aldı. Baron güçlendirmesi ile orta koridordan ilerleyen JDG çıkan takım savaşını kaybedince maçı bitirmeyi başaramadı. Uzayan karşılaşmada ejder ruhunu alan JDG karşılığında 1 skor verdi. Dakika 37’de Baron’a giren JDG olurken XUN’a Baron’u çaldırdı ama çıkan takım savaşını kazanan JD Gaming üçüncü maçı ve seriyi kazanmayı başardı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)