LPL 1. HAFTA 3. GÜN KARŞILAŞMALARI TAMAMLANDI

Dün oynanan karşılaşmalarla birlikte LPL 1. hafta 3. gün karşılaşmaları tamamlandı. RNG rakibi Rare Atom’u 2-0 geçmeyi başarırken LNG 2-1 kazandığı seri ile Top Esports’u mağlup etti.

Serinin ilk maçında ilk ejderha için yapılan takım savaşını kazanan Rare Atom öne geçmeyi başardı. Sonrasında alamet için yapılan takım savaşını kaybeden Rare Atom üstünlüğünü Royal Never Give Up’a kaptırdı. Karşılıklı skorların alındığı bol skorlu geçen erken oyunun ardından RNG yaklaşık 3 bin altın öne geçmeyi başardı. Orta oyunda takım kompozisyonunu iyi kullanan RNG girdiği takım savaşlarını kazanarak oldukça öne geçmişti rakip ormancıyı düşürdükten sonra dakika 25’te kolay bir Baron almayı başardılar. Alt koridor kuşatması sırasında çıkan takım savaşıyla karşılıksız 3 skor bulan RNG alt koridor inhibitörünü almayı başardı. Orta koridor inhibitörünü açtıktan sonra orta koridorda Breathe’in arkaladığı pozisyon ile maçı bitirecek savaşı buldu. Bulduğu 4 skorun ardından serinin ilk maçını kazanan RNG oldu.

Serinin ikinci maçında erken oyunda etkili oyunuyla skorları toplayan RNG maça önde başladı. Yapılan birkaç hatanın dışında erken oyunda elde ettiği üstünlüğü iyi kullanan RNG dakika 24’te orta kordiorda başlattığı takım savaşıyla yaptığı katliamın ardından maçı bitirmeye gitti. Serinin ikinci maçını kazanan RNG rakibi Rare Atom’u 2-0 mağlup etmeyi başardı.

Günün ikinci serisinde ilk maçta karşılıklı skorların alındığı eşit geçen bir mücadele izledik. Orta oyunun sonlarına doğru takım savaşlarını kazanmaya başlayan Top Esports öne geçmeyi başarmıştı ama artık geç oyuna girdiğimiz GALA’nın ön plana çıktığı dakikalara gelmiştik. Dakika 31’de takım savaşını kazanan LNG orta koridor inhibitörünü yıkmayı başardı. Başarılı bir şekilde Baron’u alan LNG alt koridor kuşatması sırasında çıkan takım savaşını GALA’nın inanılmaz performansı ile kazanmayı başardı. Uzun süren ilk maçı LNG kazandı.

Serinin ikinci maçında daha agresif bir şampiyon tercihinde bulunan Tian’ın erken oyuna etkisi arttı. Dakika 26’da Rookie’yi üst koridorda yakalayan LNG rakip orta koridoru düşürdükten sonra Baron’a başladı ama 4 kişilik TES rakibini püskürtmekle kalmadı bir de skor çıkardı. Bu kez Baron’a başlayan TES, Tarzan’ın attığı çarp ile Baron’u rakibine kaptırdı. Baron’u LNG çalmış olsada TES’in yaptığı katliam sonrası güçlendirmeyi kullanma fırsatı kalmadı. Orta koridorda çıkan takım savaşını kazanan TES katliamın ardından orta koridordan ilerleyerek maçı bitirdi. Serinin ikinci maçını kazanan Top Esports durumu eşitlemeyi başardı.

Serinin üçüncü ve son maçında erken oyunda eşit geçen mücadelenin ardından dakika 24’te orta koridorda çıkan takım savaşını kazanan LNG rakip ormancıyı düşürdükten sonra kolay bir Baron aldı. Dakika 29’da üst koridorda Zika yakalanınca çıkan takım savaşını aldığı 4 skor ile kazanan LNG alt koridordan maçı bitirmeye gitti. Serinin üçüncü maçını kazanan LNG rakibi TES’i 2-1 mağlup etmeyi başardı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)