LPL 1. HAFTA 1. GÜN KARŞILAŞMALARI TAMAMLANDI

LPL Yaz Mevsimi bugün oynanan iki karşılaşma ile başladı. Yaz mevsiminin ilk galibiyetini alan Ultra Prime rakibi Anyone’s Legend’i 2-1 mağlup etmeyi başardı. Günün ikinci karşılaşmasında FunPlus Pheonix ve Thunder Talk Gaming karşı karşıya geldi. Günün ikinci karşılaşmasını FPX 2-0 kazanmayı başardı.

UP VS AL KARŞILAŞMA ÖZETİ

Serinin ilk maçında SwordArt, Millio tercihinde bulunurken Doggo ise Kog’maw tercihinde bulundu. Yeni sezonla birlikte artık alt koridorda daha farklı seçenekler görecek gibiyiz. Rakip üst ormanda yakalanan Ning ilk kan skorunu Zdz’ye kaptırdı. Erken oyunda üst koridor odaklı oynayan Xiaohao takımını öne geçirmeyi başardı. Erken oyunun sonunda 2 ejderhaya sahip olan AL dakika 15’te vadinin alameti için gerçekleştirilen savaşı kaybetti Hery takımının ilk skorunu alırken alametin gözünü Ning aldı. Rumble dengeleyicileri etrafında oynayan UP orta oyunda altın farkının açılmasını engelledi. Dakika 26’da Baron’u almayı başaran UP sonrasında çıkan takım savaşında 3 oyuncusunu kaybetti. Dakika 28’de ejderhayı rakibin elinden çalan Xiaohao takımına ejder ruhunu kazandırdı. Anyone’s Legend orta ve üst koridor inhibitörlerini aldıktan sonra Baron almayı başardı. Dakika 34’te Doggo orta koridorda yakalanınca 2 skor veren Ultra Prime için yolun sonu göründü. Rakip üsse giren AL serinin ilk maçını kazandı.

Serinin ikinci maçında Forge orta koridor Neeko tercihinde bulundu. Dakika 6’da ejderha için çıkan takım savaşında ilk kan skorunu Forge alırken skoru veren isim zhiqiuyi oldu. Eşit geçen erken oyunun ardından orta oyunda aradığı takım savaşını bulan Ultra Prime karşılıksız alınan 2 skorun arından kolay bir Baron aldı. Baron güçlendirmesi ile kuşatma yapan Ultra Prime başarısız bir kombo ile başarılı bir takım savaşı yaparak serinin ikinci maçını katliamın ardından bitirmeyi başardı. Serinin ikinci maçını kazanan UP seride durumu eşitlemiş oldu.

Serinin üçüncü ve son maçında ejderha sonrasında çıkan takım savaşıyla ilk kan skorunu Ning alırken skoru veren isim Zorah oldu karşılığında AL bir skor almayı başardı. Erken oyunun sonunda alamet için çıkan takım savaşını kazanan Anyone’s Legend zhiqiuyi’nin yaptığı Beşte Beş ile katliam yaptı. Orta oyunda ejderha için yapılan takım savaşını ve ejderhayı kazanan AL dakika 20’de orta koridorda gerçekleşen takım savaşını kaybetti Baron’a başlayan UP’ı durdurmayı başaran ise Zdz oldu. Rakibi durdurup Baron’u almayı başaran Anyone’s Legend oldu. Dakika 25’te dördüncü ejderi alan UP çıkan takım savaşını katliam ile kazanmayı başardı. Dakika 27’de Baron alan Ultra Prime sonrasında çıkan takımj savaşını Doggo’nun yaptığı Dörtte Dört ile kazandı. Katliamın ardından maçı bitirmeye giden Ultra Prime serinin üçüncü maçını kazandı.

FPX VS TT KARŞILAŞMA ÖZETİ

Serinin ilk maçında orta koridor Qiyana vs Neeko eşleşmesi izledik. Maçta ilk kan skorunu Lwx alırken skoru veren isim Beichuan oldu. Karşılıklı skorların alındığı eşit geçen bir erken oyun izledik. FPX orta oyunda alınan kule ve skorlar ile yaklaşık bin altın öne geçmeyi başardı. Alt koridorda gerçekleşen takım savaşını kazanan FPX oldu. Baron’a girerek rakibini yemleyen FPX başlattığı takım savaşını Lwx’in attığı Dörtte Dört ile kazandı. Baron’u aldıktan sonra orta koridorda çıkan takım savaşıyla katliam yapan FPX maçı bitirmek için orta koridordan ilerledi. Serinin ilk maçını FPX kazandı.

Serinin ikinci maçında rakip ormana giren TT orta koridor ormancı ikilisi istediğini aldı. İlk kan skorunu Beichuan alırken skoru veren isim H4cker oldu. Erken oyunu önde kapatan TT iki ejderha almayı başardı. Orta oyunda TT üçüncü ejderini almayı başarırken FPX orta koridor kulesini yıktı. Dakika 21’de Baron’a başlayan FPX Baron’u ve sonrasında iki skoru almayı başardı. Alt koridordan kuşatma yapan FPX alt koridor inhibitörünün ardından iki nexus kulesini yıktı. Skor almadan açıkta kalan nexus’u yıkarak maçı bitiren FPX serinin ikinci maçını kazanarak TT Gaming’i 2-0 mağlup etmeyi başardı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)