LPL 1. HAFTA 2. GÜN KARŞILAŞMALARI TAMAMLANDI

Dün oynanan LGD Gaming vs Invictus Gaming serisi ve Ninjas in Pyjamas.CN vs Edward Gaming Hycan serisiyle LPL 1. hafta 2. gün karşılaşmaları tamamlandı. Haftanın ikinci gününde ilk seriyi kazanan Invictus Gaming olurken ikinci maçı kazanan Edward Gaming oldu.

Serinin ilk maçında orta koridora yapılan iki kişilik baskın ile ilk kanı döken LGD olurken skoru alan isim haichao oldu. Dakika 12’de ikinci ejderha için gerçekleşen takım savaşını ejderi kaybetmesine rağmen karşılıksız 4 skor alan IG kazandı. IG erken oyunda bulduğu skorlarla yaklaşık 4 bin altın öne geçmeyi başardı. Orta oyunda savaş kovalayan IG aradığı savaşı LGD Baron’u aldıktan sonra buldu. Katliam ile takım savaşını kazandı. IG yapılan birkaç hatanın ardından dakika 28’de ejderha öncesi takım savaşını kazanarak okyanus ruhunu kazanmayı başardı. İlk Baron’da olduğu gibi rakibinin elinden Baron’u çalamayan IG takım savaşını bir kere daha kazandı. Katliamın ardından orta koridordan ilerleyen dört IG oyuncusu maçı bitirdi.

Serinin ikinci maçında üst koridora yapılan baskın ile ilk kan skorunu YSKM aldı. Dakika 9’da üst koridorda alınan ilk kan skorunun ardından aksiyonsuz geçen erken oyunun sonunda iki takım eşit durumdaydı. Dakika 18’de orta koridorda gerçekleşen takım savaşını sadece bir skor veren IG katliam ile kazandı. Dakika 21’de LGD rakibinin hatasını güzel değerlendirince alınan 3 skorun ardından kolay bir Baron aldı. Dakika 29’da rakip ormancıyı orta koridorda yakalayıp düşüren LGD bir Baron daha aldı. YSKM ve ryin’in iyi oyunuyla süpriz skorlar bulan IG rakip orta koridor inhibitörünü ve alt koridor inhibitör kulesini yıkmayı başardı. Maçta beşinci ejderi alan LGD karşılığında 3 skor verdi. Maçı bitirmek için ilerleyen IG’yi durdudan haichao oldu. Maçta 3. kez Baron alan LGD olurken IG bulut ruhunu almayı başardı. Alınan karşılıklı skorların ardından sırasıyla üst, orta ve alt koridor inhibitörlerini yıkan IG sonrasında Baron’a başladı. Rakip 3 oyuncuyu Baron’a yemleyen IG ryin ve YSKM’nin yaptığı back door ile maçı kazandı. Seriyi 2-0 kazanan Invictus Gaming oldu.

Serinin ilk maçında dakika 11’de üst koridorda 1v1’de aldığı skor ile ilk kanı döken Ale oldu. Erken oyunda kurduğu üstünlükle öne geçmeyi başaran EDG dakika 21’de orta koridorda başlattığı takım savaşını kazanarak kolay bir Baron aldı. Kuşatma sırasında Leave önde yakalanınca NIP ilk takım savaşını kazandı. Orta oyunda alınan karşılıklı skorların ardından dakika 29’da Baron’u rakibinin elinden çalan JieJie takımına Baron güçlendirmesini kazandırdı. Baron sonrası çıkan takım savaşını katliam ile kazanan EDG beş oyuncusu ile orta koridordan maçı bitirmeye gitti.

Serinin ikinci maçında Angel’dan Akali tercihi gördük. Alt nehirde yakalanan shad0w ilk kan skorunu JieJie’ye kaptırdı. Erken oyunun sonunda EDG rakibinin yaklaşık 4 bin altın önüne geçmişti. Dakika 15’te vadinin alametini alan EDG sonrasında başlattığı takım savaşını Leave’in aldığı 3 skor ile kazandı. Dakika 17’de rakip orta koridor inhibitörünü yıkan EDG alt koridordan kuşatmasını sürdürdü. Üçüncü ejderhayı almayı başaran EDG sonrasında yaptığı katliam ile takım savaşını kazandı. Takım savaşının ardından orta koridordan maçı bitirmeye ilerleyen Edward Gaming Hycan seriyi 2-0 kazanmayı başardı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)