LEC’DE İLK FİNALİST BELLİ OLDU!

Dün akşam oynanan seriyi kazanan G2 Esports adını LEC Yaz Mevsimi Finali’ne yazdırmayı başardı.
G2 Esports rakibi Excel karşısında 3-2 galip gelmeyi başardı. Excel aldığı mağlubiyet sonrası Team Heretics ve Fnatic arasında oynanacak karşılaşmanın kazananı ile eşleşecek.

G2 VS XL MAÇ ÖZETİ

Serinin ilk maçına Yike’ın alt koridora yaptığı baskın sonrası aldığı ilk kan skoru ile başladık. Erken oyunda alt koidorda elde ettiği üstünlüğü devam ettiren G2 rakibinin önüne geçmişti ilk ejderha savaşında Caps’in harika oyunuyla 3 skor bulan G2 rakibine karşılığında 2 skor verdi. Dakika 8’de alt koridorda kule altı deneyen XL’in baskını Caps’in gelişiyle felakete dönüştü üst koridorda verilen skorla birlikte toplam 4 skora karşılık yalnızca 1 skor alabildi. Dakika 15’e geldiğimizde 5 bin altın farkını koruyan G2 Esports dominant bir performans sergiledi.

Dakika 22’de Baron için gerçekleşen takım savaşını Caps’in attığı 3 kişilik ulti ile kazanan G2 katliamın ardından kolay bir Baron aldı. Baron güçlendirmesi ile alt koridor inhibitörünü alan G2 üst koridor inhibitör kulesini aldıktan sonra Baron için geri çekildi. Dakika 28’de bir kez daha Caps’in başlattığı takım savaşını kazanan G2 Esports katliam sonrası ikinci kez Baron aldı. Baron güçlendirmesi ile yapılan kuşatma sırasında alt koridorda çıkan takım savaşını kazanan G2 katliamın ardından serinin ilk maçını kazandı.

Serinin ikinci maçına karşı ormana yapılan 5 kişilik baskın ile başlayan G2 Esports, LIMIT’i yakalayarak ilk kanı döktü skoru alan isim BrokenBlade oldu. Erken oyunda G2’nun yaptığı hataları iyi değerlendiren XL öne geçmeyi başarsada altın farkını açmayı başaramadı. Orta oyunda takım savaşlarını daha iyi yapan XL bu kez üstünlüğü tamamen eline almayı başardı.

Dakika 21’de Baron öncesi takım savaşını kazanan XL kolay bir Baron aldı. XL’in alt koridor kuşatması sırasında hatalı bir takım savaşı başlatan G2 rakibine katliam verdi. Katliamın ardından alt koridor inhibitörünü açan XL üst koridordan kuşatmaya başladı. Dakika 25’te üst koridorda çıkan takım savaşını kazanan G2 Esports kuşatmayı durdurdu. Dakika 28’e geldiğimizde kolay bir Baron alan XL karşılığında orta koridor ilk kulesini verdi. Baron güçlendirmesi ile kuşatma yapan XL sırasıyla orta ve üst koridor inhibitörlerini aldıktan sonra çıkan takım savaşını katliam ile kazanarak maçı bitirdi. Serinin ikinci maçını kazanan XL durumu eşitlemeyi başardı.

Serinin üçüncü maçına BrokenBlade’in üst koridorda aldığı solo kill ile başladık. Erken oyunda eşit geçen mücadelenin ardından orta oyunda G2 Esports ufak bir üstünlük elde etmeyi başardı. Dakika 24’te Baron’u almayı başaran XL sonrasında çıkan takım savaşında aldığı 2 skora karşılık katliam verdi. Dakika 30’da Baron öncesi çıkan takım savaşında karşılıksız 3 skor bulan G2 Esports kolay bir Baron aldı. Baron güçlendirmesi ile alt koridordan kuşatma yapan G2 başlattığı takım savaşında 3 skora karşılık 4 skor bulunca maçı bitirmeye gitti. Serinin üçüncü maçını kazanan G2 bir kez daha öne geçmeyi başardı.

Serinin dördüncü maçına dakika 3’te alt koridorda yapılan kule altı ile başladık Yike’ın yaptığı baskın ile ilk kan skorunu almayı başaran Hans Sama olurken geri dönüş skorunu LIMIT aldı. Karşılıklı skorların alındığı eşit geçen erken oyunun ardından öne geçen G2 dakika 19’da üçüncü ejderini almayı başardı. Dakika 20’de üst nehirde gerçekleşen takım savaşını kazanan XL kolay bir Baron aldı.

Dakika 23’te orta koridorda 3 oyuncusunu kaybeden XL kuşatma üstünlüğünü kaybetti. Dördüncü ejderha savaşını ve ejderi kazanan XL bir kez daha üstünlüğü eline aldı. Dakika 29’da Baron’u almayı başaran XL sonrasında çıkan takım savaşında verdiği 1 skora karşılık 3 skor bulmayı başardı. Dakika 32’de bir kez daha takım savaşını kazanan XL üst koridor inhibitörünü yıkmayı başardı. Çıkan takım savaşıyla katliamın ardından maçı bitiren XL seride durumu eşitledi.

Serinin beşinci ve son maçında dakika 7’de orta koridora yaptığı baskın ile ilk kan skorunu alan isim Yike oldu. Erken oyunda alınan karşılıklı skorlar ile birlikte ikinci ejderini almayı başaran XL altın farkını kapatmayı başardı. Dakika 17’de başarılı takım savaşı yapan XL skor almasada takımına üçüncü ejderini kazandırdı. Dakika 22’de orta koridorda Hans Sama’nın önde yakalanması ile başlayan takım savaşı BrokenBlade’in ölümü ile sonuçlansada takım savaşından üstün çıkan G2 takımın ilk ejderini almayı başardı. Dakika 25’te Baron’a başlayan XL, Odoamne’nin yardımıyla Baron’u almayı başardı. Dakika 28’de orta koridorda çıkan takım savaşını kazanan XL olurken Yike’ın minyon dalgasını tutması sayesinde maç bitmedi.

Dakika 30’da Odoamne’yi alt koridorda yakalayan G2 oyuncuları buldukları skora karşılık 2 kule versede Baron savaşında sayı avantajını elde etmeyi başardı. Dakika 31’de Baron’a başlayan G2 çıkan takım savaşında bulduğu karşılıksız 2 skorun ardından kolay bir Baron aldı. Kadim ejderha için gerçekleşecek takım savaşı maçı kazananı belirleyecekti. Takım savaşında BrokenBlade 4 kişiyi sersemletmeyi başarsada skor alamayan G2, BB’nin ölümü sonrası rakibini yemleyerek 4 skor bulmayı başardı. Takım savaşının ardından Kadim Ejderha’yı almayı başaran G2 alt koridorda çıkan takım savaşıyla bulduğu 3 skorun ardından maçı bitirmek için ilerledi. Katliamın ardından maçı bitiren G2 Esports seriyi 3-2 kazanmayı başararak adını LEC Yaz Mevsimi Finali’ne yazdırmayı başardı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)