LEC YAZ MEVSİMİ ŞAMPİYONU G2 ESPORTS!

Dün akşam LEC Yaz Mevsimi Finalleri’nde final karşılaşması oynandı. Karşılaşmada G2 Esports ve Excel karşı karşıya geldi. Temsilcimiz BrokenBlade’in yer aldığı G2 Esports rakibi Excel’i 3-0 dominant bir galibiyet ile mağlup ederek LEC Yaz Mevsimi Şampiyonu oldu!

G2 VS XL KARŞILAŞMA ÖZETİ

Serinin ilk maçında ilk kan erken dakikalarda alt koridorda gerçekleşen 3v3 savaşta döküldü. Skoru alan isim Peach olurken skoru Mikyx oldu. Erken oyunda eşit geçen oyunun ardından dakika 14’te arka arkaya 4 skor bulan G2 Esports öne geçmeyi başardı. Dakika 20’ye geldiğimizde üçüncü ejderha için gerçekleşen takım savaşında katliam yapmayı başaran G2 altın farkını 4 bin civarına çıkardı. Dakika 22’de bir katliam daha yapan G2 kolay bir Baron güçlendirmesi aldı. Excel’in hatasını değerlendiren G2 Esports, Caps’in yaptığı dörtte dört ile birlikte son bir katliamın ardından maçı bitirmeye gitti. Serinin ilk maçını G2 Esports kazandı.

Serinin ikinci maçında LIMIT’in orta koridora yaptığı erken baskın ile ilk kan skorunu Peach aldı. Erken oyunda arka arkaya bulduğu skorlar ile öne geçmeyi başaran G2 Esports oldu. Orta oyunda Excel bulduğu skorların ardından altın farkını kapatmayı başarsada dakika 19’da BrokenBlade’in takım savaşına katılmasıyla G2 savaşı kazandı ve sonrasında kolay bir Baron aldı. Dakika 29’da Baron’a başlayan G2, Peach’in attığı çarp ile Baron güçlendirmesini Excel’e kaptırdı ama karşılığında 3 karşılıksız skor almayı başardı. Dakika 35’te ejder ruhunu alan G2 rakip üst ormanda başlattığı takım savaşını kazanınca maçı bitirmeye gitti. Serinin ikinci maçını kazanan G2 Esports şampiyonluğa sadece bir galibiyet uzaktaydı.

Serinin üçüncü ve son maçında dakika 3’te rakip ormana giren Excel ilk kanı orta koridorda dökmeyi başardı skoru veren isim Caps oldu ormanda yakalanan Peach geri dönüş skorunu ise Yike aldı. Karşılıklı skorların alındığı ilk dakikaların ardından erken oyunu önde kapatan G2 Esports üstünlüğü eline aldı. Dakika 14’te üst koridorda gerçekleşen takım savaşı Excel için felaket ile sonuçlandı. Dakika 20’de ilk Baron güçlendirmesini alan G2 alt koridordan yaptığı kuşatma sırasında başlattığı takım savaşını kazandı. Bir sonraki takım savaşıyla birlikte savaşı kazanan G2 24 dakikadan kısa süren maçı bitirdi. Serinin üçüncü ve son maçını kazanan G2 Esports LEC Yaz Mevsimi Şampiyonu oldu!

Final karşılaşmasının MVP’si Yike seçildi.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)