LEC PLAYOFF AŞAMASINDA 1. GÜN TAMAMLANDI

Dün oynanan karşılaşmalar ile LEC playoff aşamasının 1. gününü geride bıraktık. Playoffların ilk gününde izlediğimiz karşılaşma ise G2 Esports ve KOI arasında oynandı. 2022 sezonunun bahar mevsimi ve yaz mevsimi şampiyonlarının karşı karşıya geldiği mücadelede karşılaşmanın galibi adını mevsim finallerine yazdırdı.

G2 vs KOI (1. MAÇ)

Serinin ilk maçında orta koridora attığı baskın ile ilk kanı Caps’den alan oyuncu Malrang oldu. Kana susamışlığını gideremeyen Malrang ilk 10 dakikada orta ve alt koridora attığı baskınlar ile takımına 2 skor daha kazandırdı. Oyunun 15. dakikasında KOI alt koridor ikilisinin yaptığı hatayı affetmeyen G2 aradaki altın farkını kapatmayı başardı. Dakika 19’da üst koridorda takım savaşını başlatan G2 aradığı fırsatı yakaladı. Dakika 25’de rakip ormancı ve alt koridor ikilisini yakalayıp düşüren G2 Esports kolay bir baron aldı. Dakika 27’de okyanus ruhunu alan G2 alt koridordan kuşatmaya başladı kuleyi aldıktan sonra çıkan takım savaşını kazanarak maçı bitirdi.

G2 vs KOI (2. MAÇ)

Serinin ikinci maçında G2 orta koridoru Caps orta koridor Sejuani tercihinde bulundu ilk kanı alan oyuncu ise Szygenda oldu skoru veren isim BrokenBlade oldu. İlk 7 dakikada aldığı 4 skor ile G2 rakibinin 2 bin altın önüne geçti. Dakika 11’de alt koridorda KOI ekibinin aldığı hatalı karar pahalıya patladı oyunun kırılma noktası burası oldu. Orta oyuna geldiğimizde G2 rakibinin 9 bin altın 3 kule ve 2 ejderha önündeydi. Dakika 22’de baron güçlendirmesini alan G2 Esports üst koridordan ilerleyerek kolay bir galibiyet aldı.

G2 vs KOI (3. MAÇ)

Serinin üçüncü maçında ilk kanı orta koridora attığı baskın ile Malrang alırken geri dönüş skorunu alan Yike kule altında öldü ve skoru Larssen’a verdi. Erken oyunda Yike attığı baskınlardan istediğini alamayınca maça önde başlayan KOI oldu. Orta oyuna girdiğimiz 15. dakikada 5 bin altın önde olan KOI vadinin alametini ve çıkan takım savaşında karşılıksız 2 skoru daha almayı başardı. İlk baron çıktıktan 1 dakika içerisinde alan KOI üst ve orta koridor inhibitörlerini aldı. Dakika 24’de alt koridor inhibitör kulesinin altında çıkan savaşı G2 kazanmayı başarmış olsada rakibinin çok gerisindeydi. Dakika 26’da çıkan takım savaşını KOI kazanırken Comp 5’te 5 yapmayı başardı. KOI seride ilk galibiyetini aldı.

G2 vs KOI (4. MAÇ)

Serinin dördüncü ve son maçında dakika 3’de alt koridora yaptığı baskın ile ilk kanı Hans Sama’ya kazandıran Yike geri dönüş skorunu Trymbi’ye kaptırdı. Erken oyunda iki takım’da alt koridor odaklı oynadı. İlk 3 maça kıyasla eşit bir erken oyun izledik karşılıklı skorlar alındı. Dakika 26’da KOI’nin yaptığı hatalı baron kararı sonrası üst koridorda takım savaşını kazanan G2 Esports oldu. Dakika 32’de kimya ruhunu alan G2 rakip ormancıyı düşürmeyi başarınca sonrasında baron güçlendirmesini aldı. Üst ve orta koridor inhibitörlerini aldıktan sonra kadim ejder öncesi çıkan takım savaşını kazanınca oyunu bitirmeye gitti. Seriyi 3-1 kazanan G2 Esports adını mevsim finaline yazdırdı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)