LEC KIŞ MEVSİMİ ŞAMPİYONU G2 ESPORTS

Dün akşam oynanan karşılaşmada G2 Esports ve MAD Lions karşı karşıya geldi. Final karşılaşmasını 3-0 kazanan G2 Esports LEC Kış Mevsimi Şampiyonu oldu. Karşılaşmalarda neler olmuş gelin birlikte bakalım.

G2 VS MAD (1.MAÇ)

Serinin ilk maçında orta koridora ilk baskın sonrası Caps iyi oyunuyla Nisqy’den ilk kanı almayı başardı. Dokuz skorun alındığı erken oyunun sonunda G2 Esports yaklaşık 2 bin altın önündeydi. Orta oyunda üstünlüğünü koruyan G2 Esports ilk Baron’u almış ejder ruhundan sadece bir ejder uzaktaydı. Orta koridorda rakip nişancıyı yakalayınca kolay bir ejder yapan G2 bulut ruhunu almayı başardı. Dakika 24’de orta koridorda kuşatma yapan G2 rakiplerini teker teker yakalayıp öldürdü. Katliamın ardından orta koridor inhibitörünü ve nexus kulelerini yıkan G2 Esports seride ilk maçın galibi oldu.

G2 vs MAD (2.MAÇ)

Serinin ikinci maçında değişik orta ve alt koridor tercihlerinde bulunan G2 Esports dakika 3’de Yike’ın attığı baskın ile alt koridorda yaptığı kule altında Hans Sama aldığı 2 skor ve ilk kan altınıyla öne geçmiş, Nisqy sonrasında Mikyx’i düşürerek geri dönüş skorunu almıştı. Erken oyunda yapılan birkaç hatanın dışında iyi oynayan G2 rakibinin 4 bin altın önünde tamamlamayı başardı.

Orta oyunun başında üst koridorda gerçekleşen takım savaşı sonrası G2 Esports çok öne geçmişti dakika 19’da alt koridorda gerçekleşen takım savaşını kazanan yine G2 olmuştu. Orta koridorda Chasy’yi yakalayan G2 aldıkları skorun ardından Baron’u katletti. Baron güçlendirmesiyle orta ve alt koridor inhibitörlerini yıkan G2 sonrasında alt koridor inhibitörünü aldı. Rakibini pusuya düşüren G2 takım savaşını kazandıktan sonra maçı bitirdi.

G2 VS MAD (3.MAÇ)

Serinin üçüncü ve son karşılaşmasında Elyoya üst koridora attığı baskın ile ilk kanı alırken alt koridorda G2’nun kule altı denemesi sonrası karşılıklı skorlar alındı. Bol skorlu geçen erken oyunda 13 dakikada 16 skor alınırken eşit bir erken oyun izledik. Orta oyunda öne geçmeyi başaran MAD Lions 21. dakikada Baron’u katletti. Baron güçlendirmesiyle bütün dış kuleleri alan MAD üst koridorda yaptığı hata ile aldıkları 2 skora karşılık 4 skor verdi. Dakika 27’de Caps rakip ormancıyı öldürünce G2 Esports kolay bir Baron aldı. Baron sonası G2 bir takım savaşı daha kazandı. Dakika 34’de G2 Baron’u rakip ormancı Elyoya’nın attığı çarp ile çaldırdı.

Dakika 41’de ejder öncesi gerçekleşen takım savaşını G2 Esports kazandıktan sonra orta koridordan maçı bitirmeye gitti. Aldığı 3. galibiyet ile seriyi kazanan G2 Esports LEC Kış Mevsimi Şampiyonu oldu. Final karşılaşmasının MVP’si Caps seçildi.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)