LEC GRUP AŞAMASINDA A GRUBUNUN İLK KAZANANI VITALITY OLDU

Geçtiğimiz hafta LEC grupları ve karşılaşmalar belli olmuştu. Geçtiğimiz cumartesi günü oynanan karşılaşmalarla birlikte grup aşamasında ilk tur tamamlanmış oldu.

Team Vitality vs Team Heretics

Günün ilk karşılaşması LEC normal sezonunu birincisi ve altıncısı arasında oynandı.
Serinin birinci maçında ilk kanı alt koridorda almayı başaran Neon oldu. Alınan skorun ardından ilk ejderi yine Vitality almayı başardı. Dakika 10’a geldiğimizde Perkz ve Bo ikilisinin üst nehirde aldığı skorlara karşılık Heretics ilk skorunu Mersa’nın ellerinde almayı başardı. Dakika 17’de orta koridor kulesini kullanılan vadinin alameti ile almayı başaran Vitality sonrasında üçüncü ejderini almayı başardı. Dakika 23’e geldiğimizde ejder ruhunu alan Vitality rakibi karşısında inanılmaz derecede öndeydi ve yavaş ama emin adımlarla maçı bitirmeyi başardılar. Seride ilk maçın galibi Team Vitality oldu. Verilen 3 skor ve 2 kulenin dışında neredeyse mükemmel bir oyun sergilemeyi başardılar.

Serinin ikinci maçında ilk kanı almayı başaran bu sefer Heretics alt koridor ikilisiydi. Jackspektra aldığı 2 skorun ardından öne geçmeyi başardı. Dakika 17’ye geldiğimizde 6/0/0 olan bir Zeri inanılmaz derecede güçlü bir durumdaydı. Heretics alt koridorunun gücünden yararlanarak 3. ejderini almayı başardı. Sonrasında ejder ruhunu alan Heretics serinin ikinci maçını ilk maçta Vitality’nin sahip olduğu üstünlüğe benzer bir şekilde maçı kapatmayı başardı. Team Heretics’in galibiyeti ile seride durum 1-1 oldu.

Serinin üçüncü ve son karşılaşmasında ilk kanı alan bu sefer Vitality ormancısı Bo oldu üst koridora yaptığı erken baskın ile skoru almayı başardı. ilk 2 ejderi alan takım Heretics olurken üçüncü ejderi alan takım Vitality oldu aslında dakika 20’ye geldiğimizde burun farkı ile önde olan Heretics, Vitality’nin aldığı hızlı barona karşılık veremedi. Dakika 22’de kendi alt ormanında yakalanan Heretics 2 oyuncusunu kaybedince alt koridor inhibitörünü rakibine kaptırdı. Heretics dakika 30’da baronu almayı başardı ve takım savaşını kazandı. Jankos kendi alt ormanında yakalanınca ejder ruhunu Vitality almayı başardı. Dakika 37’de gerçekleşen baron savaşını kazanan Vitality dakika 38’de baronu aldı sonrasında yapılan kuşatma ile oyunu kazanmayı başaran Vitality serinin galibi olarak bir üst tura çıkmayı başardı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)