LEC GRUP AŞAMASI KAYBEDENLER 1. TUR KARŞILAŞMALARI TAMAMLANDI

LEC grup aşamasında Team Vitality karşısında kaybeden Team Heretics ve KOI karşısında kaybeden SK Gaming karşısına çıktı. Aynı şekilde MAD Lions’a kaybeden Astralis ve G2 Esports’a kaybeden Team BDS karşı karşıya geldi.

Bu karşılaşmaları kazanan takımlar playoff şansı için son mücadelesini MAD ve VIT karşısında verecekti.
SK Gaming 2-0 Team Heretics karşısında galibiyet alarak 2. turda Team Vitality’nin rakibi oldu.
Astralis 2-1 Team BDS karşısında galibiyet alarak 2. turda MAD Lions’ın rakibi olmayı başardı. Oynanan karşılaşmalarda ne olduğuna bir göz atalım.

SK vs TH

Günün ilk karşılaşmasında SK Gaming ve Team Heretics karşı karşıya geldi. Serinin birinci maçında erken bir kule altı denemesi yapıldı. Alt koridorda ormancısı ile kule altı yapmak isteyen SK başarısız oldu Jackspektra ilk kanı alırken skoru veren isim Doss oldu. Jankos’un üst koridora attığı başarılı baskın sonrası Heretics için her şey yolunda gidiyordu. Dakika 23’de karşı ormancıyı öldürmeyi başaran SK 4 bin altın geride olmalarına rağmen oyunun ilk baronunu almayı başardı. Dakika 29’da orta koridorda gerçekleşen takım savaşını SK kazandı sonrasında orta koridordan ilerleyip maçı bitirdiler.

Serinin ikinci maçında ilk kanı yine Jackspektra alırken skoru veren isim Exakick oldu. Heretics ilk maçta olduğu gibi erken oyuna iyi başladı. Dakika 26’da orta koridorda çıkan takım savaşını kazanan SK oldu. Savaşı kazanan SK dakika 28’e girdiğimizde baronu aldı. Dakika 34’de SK alt koridor ikilisi baronu alırken takımın diğer üyeleri oyunun 6. kendilerinin 3. ejderini almayı başardı. Baron güçlendirmesiyle alt koridor inhibitörünü alan SK bu kez orta koridordan kuşatma yapmaya başladı. Dakika 39’da ejder etrafında gerçekleşen takım savaşını kazanan SK maçı bitirdi. Seriyi kazanan SK Gaming playoff için sıradaki rakibi Team Vitality engelini geçmek zorunda.

BDS vs AST

Günün ikinci karşılaşmasında Team BDS ve Astralis karşı karşıya geldi. Serinin ilk karşılaşmasında erken oyunda alt koridorda ilk kanı alan isim JeongHoon olurken geri dönüş skorunu attığı baskın ile Sheo oldu. Dakika 22’de üst koridor yakınlarında gerçekleşen takım savaşını kazanan BDS sonrasında baronu aldı. Dakika 26’da ejderi almak isteyen Astralis bir savaş daha kaybetti BDS 5 bin altın öne geçti. Dakika 32’de baronu alan BDS oldu. Alt ve orta koridor inhibitörlerini alan BDS çıkan takım savaşını kazanınca maçı bitirdi. Seride ilk galibiyeti BDS aldı.

Serinin ikinci maçında ilk kanı akıtan oyuncu Crownie oldu Astralis desteği JeongHoon ise karşı skor almayı başardı. Dakika 18’de orta oyuna geldiğimizde Astralis 2 kule 1 ejder ve 2 bin altın öndeydi. Dakika 29’da ejderi alan BDS olurken sonrasında çıkan takım savaşının kazananı Astralis oldu. Dakika 31’de barona giren Astralis 113’ün attığı çarp ile baronu almayı başardı bu sırada BDS orta koridoru nuc’ün attığı yanlış ışınlan gözlerden kaçmadı. Dakika 34’de yaklaşık 6 bin altın önde olan Astralis ejder ruhunu almayı başardı. Dakika 37’de rakip ormanda yakalanan BDS ormancısı ölünce Astralis için kolay bir baron oldu. Baron güçlendirmesiyle alt ve orta koridor inhibitörlerini alan Astralis maçı bitirmek için hazırdı. Takım savaşını ve oyunu kazanan Astralis seride durumu eşitledi.

Serinin üçüncü ve son maçında 113 üst koridora attığı baskın ile ilk kanı Finn’e vermeyi başardı. Attığı 5 baskın ile takımına 5 skor kazandıran 113 erken oyuna inanılmaz başladı. Astralis dakika 8’de 2 bin altın öne geçti. Dakika 28’de 10 bin altın önde olan Astralis ejder ruhuna sadece 1 ejder uzaktaydı oyunun 4. ejderi için gerçekleşen takım savaşını ve ejder ruhunu kazanan Astralis oldu. Takım savaşının ardından maçı bitiren Astralis seriyi kazanarak MAD Lions’ın rakibi oldu.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)