LEC GRUP AŞAMASI 2. GÜN KARŞILAŞMALARI TAMAMLANDI

12 Şubat günü oynanan karşılaşmalarla birlikte B grubunun 1. gün karşılaşmaları tamamlanmış oldu. MAD Lions rakibini seçme hakkına sahip olduğu için kendilerine Astralis’i seçmişti. Geriye kalan G2 Esports ve Team BDS ise karşı karşıya gelen diğer takımlardı.

MAD vs AST

Günün ilk oynanan serisi MAD Lions ve Astralis arasında gerçekleşti. Temsilcilerimiz Nisqy ve 113’ün karşı karşıya geldiği mücadelenin galibi Nisqy’li MAD Lions oldu.

Seride ilk maça Astralis iyi başladı ama MAD Lions’ı geri düşürmeyi başaramadılar dakika 18’e kadar eşit giden mücadelede ejder savaşını kazanarak MAD öne geçmeyi başardı. Takım savaşlarını rakibine göre daha iyi oynayan MAD Lions dakika 24’de orta koridorda gerçekleşen takım savaşını kazanınca baronu da alarak tamamen maçta üstünlüğü ele geçirdi. Astralis yaptığı birkaç hatanın ardından maçı kaybetti.

Serinin ikinci maçında erken oyunda Dajor ve Kobbe’nin iyi performasıyla takım savaşlarını kazanan Astralis maçı önde götürmeyi başardı. Dakika 24’de 113’ün başlattığı takım savaşını kazanan Astralis baronu almayı başardı sonrasında ejder ruhunu alan Astralis artık maçı kapatmaya hazırdı. Alt ve orta koridor inhibitörlerini aldıktan sonra takım savaşını kazandıktan sonra Astralis maçı kazanarak seride durumu eşitlemeyi başardı.

Serinin üçüncü ve son maçında Astralis standardın dışında bir tercih yaparak alt koridora Cassiopeia ve Twtich ikilisini aldı. Erken oyunda istedikleri verimi alt koridorda almış olsalarda üst koridor ve ormancı ikilisi geri düştü kısaca üst tarafta kaybettiklerini alt tarafta kazanamadılar bunun sonucunda dakika 15’de hem ejderi hem de takım savaşını kaybettiler. Bir sonraki ejder savaşını kazanan Astralis baronu almayı başarsada takımın 4 üyesini kaybetti. MAD Lions üst koridoru Chasy, Ksante ile bir canavara dönüşmüştü Dakika 28’de takım savaşını kaybeden Astralis için yolun sonu görünmüş MAD Lions üçüncü maçı ve seriyi kazanmayı başarmıştı.

G2 vs BDS

Günün ikinci karşılaşması G2 Esports ve Team BDS arasında oynandı. Temsilcimiz BrokenBlade’in yer aldığı G2 Esports karşılaşmadan galibiyet ile ayrılan takım oldu.

Serinin ilk maçına iki takım da oldukça hızlı başladı 6 dakikada 6 farklı savaş gördük. G2 ormancısı Yike 10 dakikada aldığı 4 skor ile erken oyuna damgasını vurdu. G2 Esports dakika 20’de üst koridorda yakaladığı 3 skor sonrası baronu almayı başardı. Dakika 28’de baronu alan G2 sonrasında takım savaşını da kazanınca orta koridor inhibitörünü alıp geri çıktı. Bu sefer maçı kapatmak için alt koridordan kuşatma yapan G2 çıkan takım savaşını kazandı ve maçı bitirdi. Seride ilk galibiyet G2’nun oldu.

Serinin ikinci maçında G2’nun yaptığı hataları iyi değerlendiren BDS maça iyi başladı. Dakika 30’da gerçekleşen takım savaşına kadar hemen hemen eşit giden maçta kırılma anı bu savaş oldu. Savaşı kazanan BDS baronu almayı başardı. Koridor temizleme kiti az olan G2 baron güçlendirmeli minyonlara karşı çareyi takım savaşı başlatmakta aradı ama savaşı kazanan BDS oldu. Alt ve orta koridor inhibitörlerini aldıktan sonra geri dönen BDS bu kez maçı kapatmak için üst koridordan kuşatmaya başladı. Üst koridorda çıkan savaşı kazanan BDS nexusu yıkarak maçı kazandı ve seride durumu eşitlemeyi başardı.

Serinin üçüncü ve son maçında G2 Yike ilk maçı kazandıran Lilia tercihini yineledi. Dakika 10’da vadinin alametini alan G2 sonrasında çıkan savaşı da kazanmayı başardı. Dakika 14’e geldiğimizde artık G2 yedi bin altın öne geçmişti bu dakikadan sonra G2 o kadar güçlüydü ki artık bir Champions Que maçı izliyorduk adeta dakika 21’den önce katliam yapan G2 üstüne baron nashoru aldı. Baron güçlendirmesiyle birlikte alt ve orta koridoru kuşatan G2 iki inhibitör aldıktan sonra nexusa ilerledi. Dakika 23’de maçı kazanan G2 seriyi de kazanmış oldu.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)