LEC BAHAR MEVSİMİNDE 2. HAFTA TAMAMLANDI

LEC Bahar mevsiminde ikinci haftayı geride bıraktık. Mevsimin bitmesine bir hafta kalmışken ligde rekabetin dozu arttı. Önümüzdeki hafta oynanacak karşılaşmaların ardından grup aşamasına yükselecek 8 takım belirlenecek.
İkinci haftanın sonunda oluşan puan tablosu şu şekilde:

Temsilcimiz Nisqy’nin bulunduğu MAD Lions sezona kötü bir başlangıç yaptı ilk haftayı sadece bir galibiyet ile kapatmıştı. Bu hafta değişen bir şey olmadı. Beklenmedik bir şekilde favori olarak çıktığı Excel ve Team Heretics karşısında mağlubiyet alan MAD Lions inişli çıkışlı performansına dur diyebilecek mi?

Kış mevsiminde işlerin hiç iyi gitmediği Fnatic grup aşamasına kalmayı başaramamıştı. Bahar mevsimine arka arkaya aldığı 4 mağlubiyet ile başlayan takım kötü gidişatını Team Heretics ve KOI karşısında aldığı 2 galibiyet ile sonlandırmayı başardı.

Geçtiğimiz kış mevsimine oldukça benzer bir performans sergileyen Team BDS şuana kadar çıktığı karşılaşmalardan önceki mevsim aldığı sonuçların aynısını almayı başardı. Lig aşamasının son haftasında kış mevsiminde kaybettiği 3 takıma karşı oynayacak olan BDS acaba geçen mevsim yapamadığını yapabilecek mi?

Geçtiğimiz kış mevsimini kötü kapatan Astralis bu mevsim iyi bir başlangıç yapmış ilk haftayı aldığı 2 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile kapatmıştı. İkinci haftaya iyi başlamayan takım arka arkaya aldığı üçüncü mağlubiyet sonrası Team Vitality karşısında aldığı beklenmedik galibiyet ile zincirini kırmayı başardı. Önümüzdeki hafta diğer takımlara nazaran daha kolay bir fikstüre sahip olan Astralis bu mevsimin kara atı olabilir gibi gözüküyor Heretics, Excel ve Fnatic karşısında 3 galibiyet almayı başarırsa grup aşmasına birinci girmeleri mümkün.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)