LJL ARTIK PCS EKOSİSTEMİNE DAHİL OLUYOR!

League of Legends Circuit Oceania’nın (LCO) ardından League of Legends Pasifik Şampiyonluk Serisi (PCS) ekosistemi önümüzdeki sezondan itibaren yeni League of Legends Japonya Ligi’ni (LJL) de kapsayacak şekilde genişleyecek.

Bu değişikliğin bir sonucu olarak, LJL oyuncuları da PCS’ye bağlı olarak değerlendirilecek ve PCS ekosistemi içinde bir takımda oynarken artık ‘yabancı oyuncu’ olarak kabul edilmeyecektir. Ancak, LJL takımlarının kadrolarında en az üç Japon oyuncu bulundurmaları gerekecek.

LJL ulusal sezonuna Japonya’da ev sahipliği yapmaya devam edecek. Her mevsimin sonunda, ilk üç LJL takımı PCS Playofflarına katılacak ve burada uluslararası turnuvada (MSI/Worlds) yer almak için diğer PCS/LCO takımlarına karşı mücadele edecekler.

Bahar Mevsimini birinci bitiren takım MSI’a katılmaya hak kazanırken, Yaz Mevsiminde ilk iki sırayı alan takımlar Worlds’e katılmaya hak kazanacak.

ÖZET

Japonya Ligi tıpkı Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin LEC’nin alt ligi olduğu gibi PCS’in alt ligi haline geldi. Burada temel fark Japonya takımları TCL’de olduğu gibi uluslararası turnuvalara olan erişimini tamamen kaybetmiş değil. Ancak uluslararası turnuvalara katılımları öncesinde yukarıda bahsedilen gibi kendi liginde başarı elde eden takımların PCS Playofflarında başarı sağlamaları gerekiyor.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)